Роль універсальних компетенцій, або в західній термінології soft skills, на сучасному ринку праці зростає.

 Soft skills - це розумові і міжособистісні компетенції, які на відміну від hard skills не піддаються кількісному вимірюванню або сертифікації. Іноді їх називають особистими якостями, тому що вони залежать від характеру людини і купуються з особистим досвідом.

08.06.2021

В Україні  вже розпочалась реєстрація на ЗНО-2021, всі охочі, які бажають навчатися у закладах вищої освіти повинні складати дані тестування.

Для того щоб Ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці ЗНО, почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, ознайомтесь з даними рекомендаціями.

04.03.2021

7 простих запитань для 2021 року

Пошук себе, свого професійного призначення, нова робота, кар’єрний ріст або професійний розвиток - це загальні кар'єрні сукупності, які могли бути в 2020 році. Але пандемія короновіруса внесла свої корективи у життя кожної людини, і можливо, навіть трапилось так, що ви не отримали того, чого бажали здійснити. Для того, щоб зрозуміти куди рухатися далі, необхідно оцінити результати попереднього року, задавши такі запитання.

11.01.2021

За допомогою веб-платформи “Моя професія: консультаційна мережа” http://myprofession.com.ua/ ВИ досліджуєте:

професійну мотивацію – глибинні професійні інтереси й цінності; психологічні властивості особистості – психологічні схильності, схильність до певних видів професійної діяльності; структуру інтелекту – рівень розвитку інтелекту (IQ) і специфіку структури здібностей.

 

02.10.2020

Які навички потрібно розвинути, щоб влаштуватися на роботу без відповідного досвіду? Що робити молодому фахівцеві?

Молоді кандидати і кандидати, які змінюють сферу діяльності, намагаються знайти роботу своєї мрії, але у них часто немає для цього потрібних компетенцій. Вони потрапляють в замкнуте коло: немає роботи - немає навичок, немає навичок - немає роботи.

  Часта відмовка у тих, хто не може знайти роботу: «Мене не беруть, тому що немає досвіду».

Як влаштуватися на роботу без досвіду?

24.07.2020

Хто Я? Яке Я місце займаю у світі? Що Я можу? Чого Я хочу? – це питання, над якими людина замислюються, починаючи з підліткового віку.

Що ж таке самовизначення особистості?

Самовизначення особистості - це свідомий самостійний вибір людиною життєвого шляху і позицій, яких він дотримується в різних ситуаціях.

15.05.2021

Будувати кар'єру з нуля непросто. Але якщо ви вже прийняли рішення розвиватися в певній сфері і вибрали свою професію, значить, перший крок зроблено! Домогтися подальшого успіху допоможе правильний і чіткий план дій.

16.02.2021

Щоб вибрати майбутню професію, необхідно визначитися, чим вам подобається займатися, в якій сфері затребувані ці навички і де за них більше платять. Адже рівень заробітку теж важливий!

Визначитись допоможе техніка з семи кроків.

1. Випишіть на аркуші паперу ваші інтереси, заняття, гуртки і секції, які вам подобається відвідувати.

Запитайте себе, чому вам подобається ця діяльність? Чим вона приваблює?

05.11.2020

Секрет побудови успішної кар'єри полягає в безперервному самовдосконаленні! Навчання завдовжки в життя (lifelong learning) вже давно  перестало бути трендом і перейшло в розряд необхідних умов для професійного розвитку.

Але на це потрібні ресурси: внутрішня мотивація, час і гроші на навчання. Перш ніж зрозуміти, куди направити сили, розберіться в своїх перевагах і визначте вектор руху.

31.08.2020

У багатьох людей є деяке психологічне протиставлення роботи і навчання. Але дійсність давно вимагає від нас підходу «навчання завдовжки в життя» - lifelong learning. Тільки так ми зможемо залишатися конкурентоспроможними на ринку праці в сучасних економічних умовах.

11.06.2020