Слюсар-сантехнік – це кваліфікований робітник, який здійснює монтажні роботи із встановлення систем опалення, водопостачання та каналізації, займається ремонтом цих систем та наглядає за їх безаварійним функціонуванням.

Професію слюсаря-сантехніка, за класифікацією Є.О. Климова, відносять до професій, пов'язаних з технікою, інструментами.

27.08.2020

Верстатник деревообробних верстатів – фахівець, який займається спеціалізованою обробкою деревини.

Професія верстатника деревообробних верстатів може бути віднесена до професій  типу «людина – техніка» і «людина – художній образ»

15.06.2020

Обслуговує відвідувачів в ресторанах, кафе, інших закладах харчування. Виконує замовлення відвідувачів і отримує розрахунок за послуги. Прибирає після відвідувачів столи і заново сервірує їх. Несе матеріальну відповідальність за збереження посуду і виручку.

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ПРОФЕСІЇ ОФІЦІАНТА

Для успішної роботи необхідні фізична витривалість, хороша координація рухів (на рівні усього тіла), розвинена зорова пам’ять, здатність розподіляти увагу і арифметичні здібності.

08.04.2020

Професія токаря – одна з найбільш розповсюджених професій  металообробки, тому що токарні верстати – це необхідна складова механічних цехів.

ПРЕДМЕТ ПРАЦІ ТОКАРЯ — заготовки, що підлягають механічній обробці; виливки, поковки, прокат та ін. із чорних і кольорових металів, ізсинтетичних матеріалів.

МЕТОЮ ПРАЦІ ТОКАРЯ є обробка предметів праці різанням. Різання - зняття стружки з поверхні деталі - виконується завдяки поєднанню обертального руху деталі з поступальним переміщенням різального інструменту.

04.12.2019

Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, це людина, що відпускає товар у руки покупця.

Продавець продовольчих товарів повинен вміти:

02.08.2019

Бариста - це фахівець з приготування кави, той, хто робить кавові напої в ресторані або кав'ярні за барною стійкою. 

22.07.2020

Тракторист має справу з технікою, а професія тракториста, за класифікацією Є. О. Клімова, відноситься до професій типу «людина — техніка». Метою праці тракториста є переміщення, рух, перетворення, перевезення. Через це професійна діяльність може визначатися як перетворююча. Знаряддям праці тракториста є трактор, отже його професійна діяльність є механізованою, а професія належить до механізованих.

08.05.2020

Слюсар - робітник, який обробляє метали ручним або механізованим інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми.

Сучасна складна техніка висуває підвищені вимоги до кваліфікації слюсарів. Виникає потреба у вузькій спеціалізації, а звідси і розподіл робіт:

24.02.2020

Бухгалтер – дослівно з німецької мови це слово перекладається як «книго вод». Адже раніше надходження та витрати товарно – матеріальних

цінностей і грошових засобів записували в спеціальну книжку.

Спеціальність бухгалтера – одна з найстаріших.

Бухгалтер повинен уміти:

15.10.2019

Водій - це робітник, який управляє певним транспортним засобом і має водійське посвідчення з відповідними відкритими категоріями.

07.06.2019