Тракторист має справу з технікою, а професія тракториста, за класифікацією Є. О. Клімова, відноситься до професій типу «людина — техніка». Метою праці тракториста є переміщення, рух, перетворення, перевезення. Через це професійна діяльність може визначатися як перетворююча. Знаряддям праці тракториста є трактор, отже його професійна діяльність є механізованою, а професія належить до механізованих.

08.05.2020

Обслуговує відвідувачів в ресторанах, кафе, інших закладах харчування. Виконує замовлення відвідувачів і отримує розрахунок за послуги. Прибирає після відвідувачів столи і заново сервірує їх. Несе матеріальну відповідальність за збереження посуду і виручку.

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ПРОФЕСІЇ ОФІЦІАНТА

Для успішної роботи необхідні фізична витривалість, хороша координація рухів (на рівні усього тіла), розвинена зорова пам’ять, здатність розподіляти увагу і арифметичні здібності.

08.04.2020

Бухгалтер – дослівно з німецької мови це слово перекладається як «книго вод». Адже раніше надходження та витрати товарно – матеріальних

цінностей і грошових засобів записували в спеціальну книжку.

Спеціальність бухгалтера – одна з найстаріших.

Бухгалтер повинен уміти:

15.10.2019

Водій - це робітник, який управляє певним транспортним засобом і має водійське посвідчення з відповідними відкритими категоріями.

07.06.2019

Професія електрогазозварника відноситься до типу "людина - техніка", яка пов'язана з виробництвом і обробкою металу і здійснюється переважно на відкритому повітрі в умовах перепадів температури і вологості

14.02.2019

Слюсар - робітник, який обробляє метали ручним або механізованим інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми.

Сучасна складна техніка висуває підвищені вимоги до кваліфікації слюсарів. Виникає потреба у вузькій спеціалізації, а звідси і розподіл робіт:

24.02.2020

Професія токаря – одна з найбільш розповсюджених професій  металообробки, тому що токарні верстати – це необхідна складова механічних цехів.

ПРЕДМЕТ ПРАЦІ ТОКАРЯ — заготовки, що підлягають механічній обробці; виливки, поковки, прокат та ін. із чорних і кольорових металів, ізсинтетичних матеріалів.

МЕТОЮ ПРАЦІ ТОКАРЯ є обробка предметів праці різанням. Різання - зняття стружки з поверхні деталі - виконується завдяки поєднанню обертального руху деталі з поступальним переміщенням різального інструменту.

04.12.2019

Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, це людина, що відпускає товар у руки покупця.

Продавець продовольчих товарів повинен вміти:

02.08.2019

За класифікацією Є. О. Клімова, в основу якої покладена залежність від особливостей предмету праці, професія кухаря відноситься до типу “людина — техніка” (Т). Але певною мірою вона може бути віднесена і до типу “людина — людина” (кухар обслуговує відвідувачів, видає готові страви), а також до типу “людина — художній образ" (естетично оформлює страви).

15.04.2019

Основні характеристики та вимоги до представників актуальної на обласному ринку праці професії

14.02.2019