Бариста - це фахівець з приготування кави, той, хто робить кавові напої в ресторані або кав'ярні за барною стійкою. 

Професія «бариста» стала поширеною по всьому світу завдяки американцям. У 1980-х роках Говард Шульц, який пізніше став засновником компанії з продажу кави та мережі кав'ярень «Старбакс», був в Мілані. Його захопила артистична і віртуозна робота місцевих бариста, які не просто подавали і готували напої, вони перетворювали цей процес на справжню виставу. Натхненний побаченим, Шульц повернувся додому і твердо вирішив втілити побачене в США. Італійська філософія приготування кави та американська, звичайно мають істотні відмінності, але саме завдяки американцям про бариста, як професію, дізнався весь світ.

Бариста готує і натуральна кава із зерен, і напої на його основі (наприклад, ристретто, капучіно, лате, американо, різні коктейлі та ін.).

У буквальному перекладі з італійського слово «бариста» означає «бармен». І дійсно, спочатку бариста називали людей, які поєднували обов'язки барменів і операторів кава-машин, що готує еспрессо. Але завдяки популярності кави, поступово з'явилися бариста, що спеціалізуються виключно на приготуванні еспресо і його похідних (латте, капучино і інших кавових напоїв).

Існує шість основних методів варіння кави: заливка водою, виварювання, фільтрування, крапельний і заварювання під тиском. Еспрессо виходить шляхом заварювання під тиском, саме цей напій є основним в меню всіх кав'ярень міста і більшості ресторанів, кафе, барів.

Знання, навички

Бариста повинен знати все про каву:

  • чим відрізняються один від одного кавові зерна різних сортів, в яких умовах вони ростуть, якими методами його збирають, обробляють, обсмажують;
  • способи їх обсмажування, який смак і аромат дає кожен сорт кави;
  • а також знати умови зберігання зернового і меленої кави.

Повинен вміти:

  • підбирати необхідний помел зерна;
  • працювати з обладнанням для приготування кави, будь то професійна кавоварка або проста кавоварка.

Щоб зварити якісний напій, бариста повинен знати його технологію приготування.

Важливі для бариста і навички обслуговування. Він повинен не тільки добре приготувати каву, але і красиво його подати клієнту.

Особлива увага повинна приділятися кавового етикету - коли, в якому посуді і як подається той чи інший напій, як він може бути оформлений.

Напої на основі еспрессо можна прикрасити, наприклад, намалювати на молочній піні гарний пелюстка, квітка, яблуко, сердечко і т.п. Але якщо цього малюнку спеціально навчають, то оформлення кавових коктейлів віддано на відкуп фантазії і майстерності самого бариста.

 

Медичними протипоказаннями щодо навчання та роботи є:

  • Захворювання шкіри;
  • Хронічні захворювання опорно – рухового апарату;
  • Епілепсія;
  • Різко виражені неврози,
  • Хронічні інфекції, бактеріоносії;
  • Серйозні порушення зору та слуху;
  • Туберкульоз легенів.

Для барменів неприйнятна відсутність таких рис характеру,як доброзичливість, уважність, відповідальність, чесність, зацікавленість до роботи з людьми.