Які навички потрібно розвинути, щоб влаштуватися на роботу без відповідного досвіду? Що робити молодому фахівцеві?

Молоді кандидати і кандидати, які змінюють сферу діяльності, намагаються знайти роботу своєї мрії, але у них часто немає для цього потрібних компетенцій. Вони потрапляють в замкнуте коло: немає роботи - немає навичок, немає навичок - немає роботи.

  Часта відмовка у тих, хто не може знайти роботу: «Мене не беруть, тому що немає досвіду».

Як влаштуватися на роботу без досвіду?

Які обов'язкові навички потрібні молодому фахівцеві (причому молодість в даному випадку - не тільки вікова, а й професійна)? Важливо наявність трьох чинників:

  • Мотивація.
  • Відповідальність.
  • Комунікації.

Неважливо, в якій сфері діяльності ви вирішили розпочати або продовжити свій професійний шлях.

Навички молодого фахівця

Ці три важливі складові дадуть вам можливість не тільки гідно пройти співбесіду в компанії вашої мрії, але і впоратися надалі з завданнями, які поставить новий роботодавець.

МОТИВАЦІЯ 

Багато людей вважають, що краща робота та, яка добре оплачувана. Але саме головне людина має знати, навіщо потрібна ця робота, окрім отримання заробітку.

Які потреби ви зможете задовольнити, влаштувавшись на цю посаду.

Щоб мотивація була усвідомленою, потрібно поставити собі одне важливе питання: «Що для мене важливо в роботі в принципі?»

Відповідей на нього має бути мінімум три:

  • Хтось хоче застосувати отримані знання на практиці.
  • Хтось чекає професійного розвитку, він прагне стати експертом у своїй галузі.
  • Для іншого нова робота - старт в подальшій кар'єрі, проміжна ступінь.

А може бути все разом. Як тільки ви зрозумієте, навіщо конкретно вам потрібна ця робота, ви наповнитися енергією. І її вистачить не тільки для успішного проходження співбесіди, а й на випробувальний термін і подальшу плідну роботу.

Однак на це питання може нічого не прийде в голову, крім думок, що робота потрібна, набридло вдома сидіти, або батьки / дружина / друзі нагадують, що пора влаштовуватися. Тоді роботодавець на співбесіді побачить лише ваші згаслі очі, і вам буде нічого відповісти на питання: «Чому ви вирішили прийти саме в нашу компанію?».

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Відповідальність - це готовність визнати власні дефіцитні області і прагнення скоригувати їх за свій рахунок.

Не варто чекати, що хтось буде їх вам компенсувати.

Порівняйте висловлювання двох умовних кандидатів:

«Дійсно я не маю необхідних навичок, але я готовий працювати більше, щоб їх отримати»

і «Я не маю потрібного досвіду, можу лише його здобути лише тоді, коли ви мене не навчите».

На вашу думку, яке висловлювання є виграшним для роботодавця?

У першому випадку роботодавець впевнений, що кандидат буде розвиватися самостійно і докладе до цього всіх зусиль. У другому - кандидат буде чекати потрібних дій від самого роботодавця і не факт, що скористається наданими можливостями. Велика ймовірність, що через якийсь час він скаже: «Навичок так і немає, тому що ви погано мене вчили».

КОМУНІКАЦІЇ

Головне - вміти справити хороше враження на співбесіді.

Посмішка, позитивні висловлювання на адресу роботодавця, вміння слухати і щиро відповідати на питання, впевнену поведінку, здатність заручитися підтримкою співрозмовника - ці якості в подальшому стануть у пригоді в спілкуванні з керівником, колегами, клієнтами.

У комунікабельних співробітників більше шансів досягти великих висот у професії, ніж у похмурих і неприємних в спілкуванні.

Висновки  

  • Молоді фахівці та ті, хто кардинально змінює сферу діяльності, часто потрапляють в замкнуте коло: немає роботи - немає навичок, немає навичок - немає роботи.
  • Але роботодавець часто готовий сам вчити нових співробітників, які хочуть розвиватися. Досить просто хотіти.
  • Чи можна влаштуватися без досвіду роботи? Розвивайте три важливих навичок молодого фахівця, це допоможе при працевлаштуванні: мотивацію, відповідальність, комунікативні здібності.