В Україні  вже розпочалась реєстрація на ЗНО-2021, всі охочі, які бажають навчатися у закладах вищої освіти повинні складати дані тестування.

Для того щоб Ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці ЗНО, почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, ознайомтесь з даними рекомендаціями.

• Спочатку підготуйте місце для занять. Заберіть зі столу всі зайві предмети, зручно розкладіть свої зошити, підручники, ручки тощо.

• Можна доповнити інтер'єр кімнати жовтим і фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. НЕ потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, фіранки, серветки, лампи тощо. Також, цікаво помітити, що за твердженням вчених запах лимона у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.

Складіть план своєї роботи.

Для початку слід визначити свій хронотип (характер добової активності) - хто Ви? – сова, жайворонок чи голуб (так, як жайворонкам краще працювати у першій половині дня; совам - у вечірній період; а голубам - протягом усього дня).

Згідно своєї активності складіть план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що Ви робите кожного дня, яку тему, який саме розділ вивчаєте.

Завжди починайте з важкого завдання, але того, що Вам під силу.

Чергуйте заняття з відпочинком.

Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи.

Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв.

У другій половині дня тривалість кожного наступного перерви збільшуйте на 5 хв.

Не забувай в час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час.

 • Тренуйтеся щодня робити тести. Робіть це із секундоміром.

 • Не потрібно заучувати напам'ять певні тексти, вчиться робити короткі записи, замітки, регулярно їх переглядайте.

 • Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як Ви вивчили новий матеріал, а потім через добу. Кожне наступне повторення повинно бути коротшим від попереднього.

Способи зняття нервово-психічної напруги

Коли ви відпочиваєте між заняттями під час підготовки до іспитів, іноді важливо витратити на це мало часу, але відпочити по максимуму.

Існують такі способи:

- спортивні заняття;

- контрастний душ;

- прання білизни;

- миття посуду;

- порвати газету на дрібні шматочки, потім викинути на смітник;

- потанцювати під музику, голосно заспівати свою улюблену пісню;

- погуляти в тихому місці на природі тощо.

 

За матеріалами Інтернет - видань.