7 простих запитань для 2021 року
Пошук себе, свого професійного призначення, нова робота, кар’єрний ріст або професійний розвиток - це загальні кар'єрні сукупності, які могли бути в 2020 році. Але пандемія короновіруса внесла свої корективи у життя кожної людини, і можливо, навіть трапилось так, що ви не отримали того, чого бажали здійснити. Для того, щоб зрозуміти куди рухатися далі, необхідно оцінити результати попереднього року, задавши такі запитання.
Чого ви отримали в цьому році?
Підведіть підсумки того, що зробили в 2020 році.
Подумайте про все, що з вами відбувалося, значне і не дуже, не тільки професійніі, але і особистісні досягнення.
Наприклад, дізнались про нову професію, прочитали книгу, яку давно хотіли прочитати, визначились з предметами ЗНО, написали першу наукову статтю на порталі, пройшли співбесіду і т.д.
Навіть, якщо ви очікували більшого від себе, то пам’ятайте, не дивлячись ні на що в такий не простий період Ви все одно достойні визнання і гордості!
Що вас надихає?
Виберіть декілька великих кар'єрних цілей, зосередьтесь на них та продумайте конкретні кроки, які можна регулярно робити, щоб отримати прогрес.
Дайте відповіді собі на запитання: які професійні завдання змушують вас відчувати себе невимушено? Чи можна перетворити те, що вам дійсно до душі, в оплачувану роботу? Хто з вашого кола знайомих зможе в цьому допомогти?
Чого ви НЕ ХОЧЕТЕ?
Іноді потрібно подумати не про те, чого хочете досягти, а, навпаки, перевернути питання з ніг на голову. Влаштуйте мозковий штурм і запитайте себе: що ви точно НЕ хочете робити? Ваш досвід обов’язково підкаже, якщо вам не подобаються якісь завдання або робота в певних умовах.
А потім подумайте, що вам може сподобатися, і як зробити це частиною вашого життя.
Що конкретно залежить від вас?
Досягнення багатьох кар'єрних цілей залежить від інших людей.
Наприклад, щоб отримати нову роботу, потрібно дочекатися відгуку на резюме від менеджера по найму і пройти кілька етапів співбесіди.
Спробуйте запланувати завдання, досягнення яких повністю залежить від вас.
Наприклад, ваша кінцева мета може полягати в тому, щоб закріпитися на новій роботі в 2021 році. Але також ви можете щомісяця підвищувати професійний рівень на онлайн-курсах або регулярно відвідувати корпоративні заходи.
Як проходить кожен ваш день?
Проведіть аналіз Вашого часу і оцініть, на що витрачаєте кожну годину протягом дня.
Підготуйте кругову діаграму - ви побачите, яка частина доби йде на різні завдання і робочі зустрічі, скільки годин займають особисті справи і скільки ви витрачаєте даремно. Якщо виявиться, що проводите більше часу, ніж хотілося б, в одній з областей діаграми, поставте цілі, які допоможуть наблизитися до ідеалу.
Як виглядає ваш ідеальний день?
Подумайте, з чого може складатися ваш ідеальний день, а потім працюйте в зворотному напрямку.
Наприклад, одним з компонентів такого дня може стати довгий сніданок, під час якого ви зможете поспілкуватися з рідними або просто зібратися з думками перед роботою. Вам доведеться придумати конкретні способи, щоб включити його в свій графік: почати раніше лягати спати, раніше прокидатися і не планувати ранні наради.
Що дає вам психологічну стійкість?
Якщо 2020 рік був роком відмови від початкових цілей, то 2021 - рік життєстійкості, яку ви придбали в скрутні часи. Подумайте, що допомогло вам пережити турбулентні дні в цьому році: як організували час, як домоглися поступок від роботодавця, що зробили для своєї безпеки?
Переосмислюйте і застосуйте отримані уроки в новому році. Наприклад, якщо ви знаєте, що фізичні вправи в середині дня допомагають вам відчувати себе продуктивним і зосередженим, заплануйте їх в робочому графіку. Або якщо вам некомфортно брати участь у відеоконференціях, замініть їх телефонними дзвінками під час прогулянок.