Пошуки роботи увінчалися успіхом, і Ви отримали нову роботу, про те не варто розслаблятися. Перші дні на новому робочому місці дуже важливі і можуть задати тон вашому подальшому спілкуванню зі співробітниками компанії і сформувати стійку думку про вас.

Важливо підготуватися до першого дня на робочому місці і знайомства з колегами.

Декілька порад, щоб перший робочий день став потужним стартом на шляху до успішної кар'єри.

Не спізнитися

Прийдіть хоч би за 10-15 хвилин до початку робочого дня. Для цього продумайте маршрут до офісу напередодні ввечері. Беріть до уваги додатковий час на очікування громадського транспорту, можливі «тягучки» і «пробки», заправку автомобіля тощо.

Доброзичливість

Доброзичливість – один із кращих способів справити гарне враження. Ваші нові колеги, ймовірно, попросять вас розповісти про себе. Підготуйте 30-секундний спітч, але після нього змістіть фокус з себе, дізнайтеся, як справи у них. Запитайте, чим вони займаються і що їм подобається. При цьому мило усміхайтеся та зацікавлено кивайте. Приготуйтеся не жартувати і не обговорювати теми, що стосуються расової приналежності, статі, віку, сексуальної орієнтації або релігії - це дуже особисте. Навіть якщо ви нормально ставитеся до обговорення цих тем, багато інших людей можуть відчувати себе при цьому ніяково. Також не піддавайтеся спокусі підглядати в особисте життя колег. Можливо, в майбутньому ви подружитеся і тоді запитання про особисте не буде таким грубим і недоречним, як при першому знайомстві.

Зовнішній вигляд

Приготуйте одяг заздалегідь. Можна зайти на сайт або соцмережу компанії-роботодавця і подивитися корпоративні фото. Також про дрес-код ви можете запитати у співробітників HR-відділу, які першими сповістять вас про заняття посади. У будь-якому разі завжди пам'ятайте: не буває «занадто по-діловому». І навіть якщо вам сказали, що працівники компанії мають вільний  стиль – це нормально, все ж одягніть поверх футболки сорочку. Ви завжди зможете її зняти. І не обов’язково в перший свій робочий день одягати джинси з дірками.

Звертайтеся по імені

При знайомстві з новими колегами, намагайтеся не зосереджуватися на одязі або зачісці, замість цього будьте уважні до слів. Коли колега скаже своє ім'я, повторіть його про себе кілька разів. І немає нічого поганого в тому, що ви запишете цю інформацію в блокнот. Спочатку ви можете перепитувати, але знайте, звертання до людини по імені робить вас ближче до неї. Це говорить про те, що вас зацікавила особистість і ви запам'ятали ім'я.

Використовуйте свій статус «новачка»

Познайомтеся з якомога більшою кількістю людей.  Успіх буде більшою мірою залежати від ваших стосунків, а не від того, скільки ви зробили в перший день. Ви сміливо можете ставити запитання, тому скористайтеся цією перевагою, адже це відчиняє багато дверей. Але знайте міру, перший робочий день тільки у вас, а у колег звичайний трудомісткий процес. Не перевантажуйте їх своїм «Що? Де? Коли?». Ставте запитання по мірі потреби.

Особисті дзвінки

Занадто багато в перший робочий день  особистих дзвінків – дуже погано. Ваш новий роботодавець не платить за те, щоб ви розмовляли з подругами або з родичами. Якщо члени сім'ї  або друзі схильні часто і без особливого приводу телефонувати вам у робочий час, попросіть їх так не робити. Встановіть чіткий час для дзвінків, наприклад, в обідню перерву, за винятком надзвичайних ситуацій.

Не перекладайте свої обов’язки

Немає більш швидкого способу нажити ворогів, ніж очікувати, що нові колеги зроблять вашу роботу за вас. Зрозуміло, що вам може знадобитися допомога, і звернення до колег за допомогою або просто для відповіді на запитання може бути цілком прийнятним. Просіть про допомогу, якщо вам це дійсно потрібно, але переконайте колег, що ви можете зробити роботу самостійно.

Погоджуйтеся на обід

Обід – відмінна можливість поспілкуватися в більш невимушеній атмосфері. Якщо вам пощастить і ваш начальник або інші співробітники запропонують вам пообідати - не роздумуючи, погоджуйтеся, навіть якщо взяли з собою кілька бутербродів.  У невимушеній обстановці  ви більше дізнаєтеся про компанію і людей, з якими будете співпрацювати. Але ні в якому разі не беріть участь у плітках, лише зверніть  увагу на те, хто найбільше пліткує і запам'ятайте це (швидше за все, від такого колеги потрібно триматися подалі).