Шукати роботу під час карантину — завдання не дуже просте, проте впоратися з ним можна. Формат відеоспівбесіди стає все більш популярним.

Підготовка ще до самого інтерв’ю.

 Перш за все, треба оновити резюме, дізнатися про компанію якомога більше інформації. Знайдіть інформацію про компанію, її сегмент ринку, клієнтів, послуги або продукти, які вона пропонує, подивіться статистику.  Потрібно відповісти для самого себе на питання «Чому я хочу тут працювати?».

Розберіться, яку посаду ви хочете обіймати. Дізнайтеся, чим займається потрібний вам відділ, в чому його реальна специфіка. Подумайте, які навички вам будуть потрібні, щоб успішно виконувати обов'язки, і які з них у вас вже є.

Технічне налаштування.

Завчасно налаштуйте мікрофон і камеру, щоб не запізнюватися, а з’явитися в мережі на 5-10 хвилин раніше, щоб усе перевірити і налаштувати. Слід обов’язково перевірити наявність Інтернету або зв’язку, щоб уникнути проблем вже під час розмови. І обов’язково вимкніть усі зайві звуки та сповіщення, які можуть заважати розмові.

Підготуйте своє робоче місце.

Вам варто підготувати свою кімнату чи кабінет до співбесіди. Для цього варто обрати нейтральний фон, один із кращих варіантів - однотонна стіна. Не варто розмовляти на тлі килимів і неприбраної кімнати. Це все дрібниці, проте для HR-менеджера відіграють велику роль в оцінці кандидата. 

Також переконайтеся, що в кімнаті достатньо світла, зверніть увагу з якої сторони від камери воно знаходиться, можна розташуватися біля вікна.

Офіційний одяг.

Не варто на співбесіду одягати щось брудне чи недоречне. Експерти радять ставитися до онлайн - інтерв’ю, як до звичайної співбесіди. Тож, одягнутися варто доречно.

Офіційний одяг не тільки допоможе вам виглядати впевнено, але й підготовлено. Так само уникайте надмірних візерунків або відволікаючих блискіток. Ви маєте запам’ятатися, як кандидат на вакансію, а не своїм вбранням.

Говоріть нестандартними фразами.

Відповідайте на поширені запитання співбесіди незвичними фразами. Наприклад, у відповідь на "розкажіть мені про себе" зробіть 3-хвилинний опис, який включає про вас найцікавіші факти.

Почніть з особистих якостей, які допоможуть у роботі. Також можна поділитися з менеджером чимось цікавим та особистим, щоб створити враження, що ви давні друзі.

Можна ще підготувати історію успіху з попередньої роботи. Це має показати вас з гарної сторони.

Але будьте готові до питань про проблемні сторони. Швидше за все, менеджеру буде цікаво, чому ви пішли з попередньої роботи чи що у вас там не виходило.

Покажіть свій досвід.

Підготуйте розповідь про досвід, який показує ваші глибокі знання в галузі, в якій ви працюєте. Наприклад, проаналізуйте, на чому компанія, куди ви хочете влаштуватися, повинна зосередитися в даний момент, щоб мати перевагу над конкурентами тощо. Такі ідеї відразу покажуть, що ви будете цінним для компанії.

Сформулюйте свою цінність.

Ви маєте розповісти, що відрізняє вас від решти кандидатів. Покажіть, що завдяки вам компанія буде розвиватися тощо. Якщо ви зможете продемонструвати таку цінність, ви одразу отримаєте гарну пропозицію від роботодавця.

Тож, найважливішим аспектом проведення онлайн - співбесіди є підготовка та налаштування.