Співбесіда – це досвід, можливість оцінити себе, завести ділові контакти. Навичка подачі себе під час розмови з потенційним роботодавцем в такому разі дуже важлива. Для успішного результату варто скористатися деякими секретами.
- По-перше, налаштуйтесь на позитивний результат, повірте у себе. Пам'ятайте: занепокоєння – це емоція, яка є часто перешкоджає успішному вирішенню проблем.
- Заздалегідь підготуйтеся до співбесіди: гарний відпочинок, повноцінний сон перед співбесідою допоможуть Вам побороти невпевненість та страх.
- Перед тим, як зайти до приміщення, де на Вас чекають, знайдіть можливість побути «наодинці із собою». Заплющіть очі і зробіть кілька глибоких, повільних вдихів і видихів. Уявляйте при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість.
- Пам'ятайте, що перше враження – це візуальне сприйняття. Ви маєте виглядати впевненим у собі. Згадайте ситуацію успіху, яка вже сталася у Вашому житті. Що Ви тоді відчували? Гордість, піднесення, радість? Запам'ятайте це відчуття, розправте плечі, посміхніться і з таким настроєм заходьте на співбесіду. Говоріть неголосно, але чітко, ясно й упевнено, усміхайтеся, не шепотіть. Покажіть себе на співбесіді якнайкраще! Використайте повною мірою свій шанс! Але головне не поставити себе на п’єдестал, а об’єктивно проаналізувати свої знання та якості і бути впевненим у собі. Будьте впевненими і щирими!
- Не варто соромитися обговорювати подальші кроки. Поцікавтеся, коли зможете дізнатися про результати співбесіди. Краще, якщо ініціатива буде у Ваших руках, і саме Ви зателефонуєте дізнатися про підсумки зустрічі.