Про державну політику у сфері легалізації найманих працівників говорили днями  в Андрушівці на засіданні робочої групи з цього питання та на семінарі з безробітними в Ружині.  

Воно відбулося за участю начальника Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської РДА А.Балюк, начальника Андрушівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області І.Стасишена, начальника відділу агропромислового розвитку Андрушівської РДА В.Весельського, начальника відділу взаємодії з роботодавцями Андрушівського районного центру зайнятості Т.Осецької, головного  державного інспектора Андрушівського відділення Бердичівської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області В.Цмех та головного державного інспектора  Управління держпраці Житомирської області С.Янченко.

А.Балюк на початку засідання наголосила, що питання легалізації робочих місць є одним з найважливіших, тому потрібно працювати дієво та результативно. «Легалізація робочих місць передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави. Тому наразі важливо, щоб роботодавець був зацікавлений легально працевлаштовувати своїх працівників", - зауважила  А.Балюк.

Про останні нововведення в законодавстві, які стосуються легалізації найманих працівників, штрафів за невиконання вимог законів про працю, повноваження державного інспектора праці розповіла С.Янченко. Зокрема вона повідомила, що відповідальність, яка застосовується до недобросовісних роботодавців така: 320 000 грн. штрафу – у разі перешкоджанню перевірки державному інспектору неоформлених працівників трудовим договором, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску та 96 000 грн. – за кожного працівника який: працює без договору; оформлений на неповний робочий день, але фактично працює повний робочий день; видана заробітна плата без відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку; порушено терміни виплати або виплачено не в повному обсязі заробітну плату.

Т.Осецька запропонувала проводити активну роз’яснювальну роботу з питань легалізації на місцях, а саме провести семінари для підприємців за участю членів робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення, а також представників ОТГ та селищних рад.

Підбиваючи підсумки засідання, А.Балюк дала відповідні доручення та зауважила, що діяльність робочої групи у поточному році продовжується у межах повноважень: виїзні обстеження, проведення співбесід з фізичними особами-підприємцями на засіданнях, надсилання офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями легалізації найманої праці.

*  *  *

Під час інформаційного семінару «Легальна зайнятість», який відбувся у Ружинському райцентрі зайнятості шукачі роботи дізналися про переваги легального працевлаштування, отримали інформацію про правові відносини у сфері зайнятості, а саме про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, почули про можливі різновиди шахрайства зі сторони роботодавця та ін.

Профконсультант В. Руденко надала вичерпну інформацію щодо можливості тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників в галузі будівництва в Ізраїлі. Зазначалося, що така можливість надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль. Було окреслено основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі.

Також присутні ознайомилися з інформацією про стан місцевого ринку праці, перспективи їхнього працевлаштування, вільні робочі місця.