18.10.2016 | 14:19

ТОВ «Житомирський м’ясокомбінат» - одне з найбільших підприємств обласного центру з чисельністю працівників понад 2100 осіб. Лідер галузі у 2016 році, за визначенням Національного бізнес-рейтингу серед великих і середніх підприємств України за фінансово-економічними показниками, продовжує нарощувати потужності і, відповідно, збільшувати штат працівників. Підприємство – давній партнер служби зайнятості у працевлаштуванні безробітних, системно інформує про вакансії, бере активну участь у заходах міського центру зайнятості, які організуються для роботодавців. Лише цьогоріч на м’ясокомбінаті отримали місце праці 56 безробітних.

Задля вивчення перспективних кадрових потреб потужного виробника та можливостей їх задоволення за сприяння служби зайнятості 17 жовтня підприємство відвідало керівництво обласного центру зайнятості: директор Ігор Іщенко, його заступник Тетяна Касімцева та начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Світлана Карпович. Під час робочої зустрічі із заступником генерального директора Александром Лалаяном вони з’ясували, що окрім поточної кадрової потреби (нині близько 20 вакансій) виробництво потребуватиме додатково працівників для запуску нового цеху. Керівник підприємства повідомив, що добирати потрібний персонал стає дедалі важче, доводиться перенавчати фахівців з окремих спеціальностей, а також наймати іноземців. Нині, відповідно до виданих обласним центром зайнятості дозволів, на підприємстві працюють семеро громадян інших держав – заступник директора, фахівці з технічних питань, хімік та готувач суміші.

І.Іщенко запропонував підприємству послуги з організації професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, які для потреб роботодавця організує державна служба зайнятості. Також він ознайомив А.Лалаяна з фінансовою вигодою для підприємства, яке працевлаштовує безробітних окремих категорій, - отримання впродовж року компенсації єдиного соціального внеску за кожну особу. Учасники діалогу також обговорили плани щодо проведення ярмарків вакансій у районах області, наближених до Житомира, для залучення додаткової робочої сили. Такі заходи вирішено організувати не лише на базі центрів зайнятості, а й у сільських радах: добір кандидатів для участі у ярмарках буде проводитись на підставі даних паспортів населених пунктів, які за ініціативою служби зайнятості комплектуються спільно з сільськими радами. Це дозволить залучити до заходів більш ширше коло пошукачів роботи, ніж зареєстровані безробітні.

На фото: заступник генерального директора А.Лалаян, директор департаменту управління людськими ресурсами А.Папернюк,

директор обласного центру зайнятості І.Іщенко