Питання підвищення рівня зайнятості населення та охоплення населення послугами з працевлаштування – одне з головних під час спілкування представників служби зайнятості з керівниками органів влади.
Як налагоджена така співпраця у Черняхівському районі щодо подолання проблем безробіття та можливості її розширення обговорили керівники обласного та районного центрів зайнятості – Ігор Іщенко й Олена Пашинська – під час зустрічі з головою районної державної адміністрації Павлом Ігнатенком.
О.Пашинська розповіла про основні тенденції, що відбуваються на ринку праці району, та активні форми сприяння зайнятості, що використовуються в роботі центру. Так, основною тенденцією протягом січня-вересня 2016 року в Черняхівському районі зафіксовано незначне зниження безробіття в цілому і скорочення довготривалого безробіття, чому сприяли позитивні зрушення в економіці району та активні заходи сприяння зайнятості.
П.Ігнатенко високо оцінив роботу колективу центру зайнятості та детально ознайомив учасників з перспективами економічного розвитку району в умовах децентралізації влади. «Основним завданням влади на місцях має бути стабілізація економічної ситуації в районі, наповнення бюджету, відновлення позитивної динаміки промислового виробництва, збереження та створення нових робочих місць, легалізація тіньової зайнятості, підвищення рівня заробітної плати на ряді підприємств. Адже від цього залежить і зайнятість, і добробут наших земляків» - зазначив очільник району.
І.Іщенко акцентував увагу співрозмовника, що для більш дієвої та ефективної роботи центрів зайнятості запроваджена паспортизація сільських (селищних) рад області. Метою цієї роботи є забезпечення індивідуального підходу до керівників сіл та селищ, аби переконати їх в необхідності співпраці, залучити до участі у спільних програмах. Вона надає можливість соціальним послугам дістатись до кожної людини: учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, інвалідів, дітей-сиріт, випускників шкіл та навчальних закладів, працюючих та безробітних, роботодавців, передбачити витрату коштів страхового фонду на випадок безробіття з урахуванням потреб громади.
Учасники зустрічі відзначили, що проблеми зайнятості населення та шляхи їх подолання – це не тільки економічні чи політичні питання. Часткове їх вирішення можливе й на місцевому рівні за умов тісної та ефективної співпраці між виконавчою владою, органами місцевого самоврядування, роботодавцями та службою зайнятості. У Черняхівському районі, як відзначили учасники діалогу, взаємодіють на належному рівні усі суб’єкти ринку праці, а влада підтримує ініціативи служби зайнятості щодо розширення видів соціальних послуг для населення і роботодавців та їх забезпечення їх доступності.