16.01.2016 | 15:03

За минулий рік послугами обласної служби зайнятості скористалося 1642 демобілізовані учасники антитерористичної операції, з них 1605 осіб мали статус безробітного, а 1534 особи отримували відповідну матеріальну допомогу. Всі були охоплені профорієнтаційними послугами. Питання зайнятості вирішено для 161 колишнього бійця. Найбільше працевлаштовано Житомирським і Новоград-Волинським міськими центри зайнятості та Олевським і Андрушівським районними. З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних даної категорії, 57 осіб скористалися правом на проходження професійного навчання за направленням служби зайнятості. На період пошуку підходящої роботи, 39 демобілізованих учасників АТО брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, що дало їм можливість отримати додаткове матеріальне забезпечення.

Установами державної служби зайнятості налагоджена співпраця з військовими частинами та військкоматами щодо проведення подальшої роботи з демобілізованими військовослужбовцями, які потребують сприяння у працевлаштуванні. Зокрема, організовано роботу щодо розміщення у приміщеннях військкоматів інформаційних матеріалів та нормативно-правових актів у сфері зайнятості та соціального захисту на випадок безробіття для підвищення поінформованості учасників АТО про послуги державної служби зайнятості.

Для сприяння оперативному працевлаштуванню учасників антитерористичної операції проводяться зустрічі з роботодавцями з питань дотримання трудового законодавства стосовно демобілізованих працівників, організовано збір інформації про вільні посади, з яких мобілізовано працівників підприємств до лав Збройних Сил України, а також обговорюються питання щодо шляхів взаємодії з роботодавцями для подальшого працевлаштування громадян. У центрах зайнятості також створені інформаційні куточки, де розміщується актуальна інформація щодо підтримки наших воїнів та їх родин.

На початок 2016 року продовжують отримувати послуги служби зайнятості 1330 військовослужбовців. Найбільше їхніх звернень зареєстровано у міських центрах зайнятості, зокрема – Бердичівському (193), Житомирському (137), а серед районних центрів зайнятості – у Володарсько-Волинському (72), Андрушівському (67) та Баранівському і Романівському (по 66 у кожному).