26.08.2020 | 17:16

Сьогодні, 26 серпня, обласний центр зайнятості та відділ Міністерства у справах ветеранів України в Житомирській області підписали Договір про співпрацю та взаємодію. Сторони домовились обмінюватися інформацією, проводити спільні консультації, а також інформаційні й профорієнтаційні заходи для військовослужбовців і ветеранів, сприяти учасникам АТО/ООС в отриманні повного спектру соціальних послуг щодо зайнятості, організовувати спільні методичні та навчальні заходи для працівників з метою підвищення їх професійної компетенції.

Під час круглого столу, який передував підписанню угоди, представник Міністерства у справах ветеранів на Житомирщині Валерій Логінов, директорка обласного центру зайнятості Galina Korinna, її заступниця Tatyana Kasimceva та керівники відділів озвучили проблемні питання у своїй діяльності та обговорили перспективи їх спільного вирішення.

Як поінформувала Галина Корінна, кількість учасників АТО/ООС, які потребували допомоги служби зайнятості у працевлаштуванні, у порівнянні з минулим роком не збільшилась, а от кількість тих, для кого вдалось знайти нове робоче місце або залучити до активних програм сприяння зайнятості зменшилась.

«У січні-липні 2020 року нашими послугами в області користувались близько 1200 демобілізованих військовослужбовців, що на рівні минулого року. Отримали роботу цього року 182 бійці, що на 10% менше, як торік. Через карантинні обмеження вдвічі менше учасників АТО змогли скористатись послугою з профнавчання та участі в громадських або тимчасових роботах. А от така ефективна форма залучення до самозайнятості, як одноразова виплата допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності з початком пандемії взагалі призупинена. Лише один колишній боєць з Лугинського району встиг отримати кошти. Він зайнявся розведенням великої рогатої худоби, наразі має 15 корів у господарстві. А в 2019 році з допомогою служби зайнятості 14 військовослужбовців розпочали свій бізнес. Напрями діяльності – різноманітні: виготовлення меблів, мобільні кав’ярні, надання консультаційних послуг та інше» – розповіла Галина Корінна.

«В Житомирській області обліковується 20 тис. 73 учасники АТО/ООС, у тому числі 1,5 тис. інвалідів війни. Аби ефективно організовувати роботу щодо соціального захисту колишніх бійців, сприяти у забезпеченні їхніх прав та взаємодіяти з усіма установами, які теж опікуються їхніми проблемами, однієї штатної одиниці в області недостатньо. Ми очікуємо на прийняття урядом рішення про добір персоналу відділу: буде оголошений конкурс для заповнення ще трьох посад головних спеціалістів. Один з майбутніх працівників і буде координувати роботу по співпраці зі службою зайнятості» - зазначив Валерій Логінов.

До відома, упродовж 2015-2020 років отримували послуги служби зайнятості на Житомирщині майже 7000 учасників АТО/ООС, з них близько 1900 отримали роботу. А понад 500 демобілізованих військовослужбовців стали контрактниками Збройних сил України.
Станом на 1 серпня мали статус безробітного в області 612 учасників АТО/ООС, з них 562 отримували допомогу по безробіттю, середній розмір якої складав 6400 грн.