18.02.2020 | 16:07

Публікація в газеті «Житомирщина» від 18.02.2020 року №13

18 лютого державній службі зайнятості в області виповнилось 29 років. Саме цього дня 1991 року Житомирський облвиконком на виконання Постанови Ради Міністрів Української РСР прийняв рішення про її створення за №50.

Першим директором обласного центру зайнятості був призначений Вячеслав Павлович Іванов, який одночасно залишався заступником начальника управління по праці і соціальних питаннях облвиконкому. Потім упродовж 24 років службу очолював Ігор Григорович Іщенко.

Двадцятидев’ятилітній шлях державної служби зайнятості – це роки напруженої титанічної праці, створення матеріальної бази, постійного вдосконалення і розвитку. За доброю традицією хочу коротко підсумувати нашу діяльність за минулі роки і особливо окреслити події та напрацювання, якими позначився в історії служби 2019-й рік.

Результат нашої спільної роботи за неповні три десятиліття – це працевлаштовані понад 722 тисячі жителів області. А кількість клієнтів, які користувались нашими послугами, вже перевищила загальну чисельність населення Житомирщини. Я сердечно вдячна кожному з членів команди за активні зусилля та особистий вклад у загальні результати роботи!

Аби стати ефективним посередником на ринку праці між працедавцями й пошукачами роботи, службі зайнятості постійно доводилось шукати й випробовувати на результативність нові форми і методи роботи з клієнтами. І саме Житомирська служба була постійним майданчиком для відпрацювання пілотних проектів, які з часом запроваджувались по всій країні.  Це, зокрема, відомі кожному працівнику назви – ЄТОНН, ЄІАС, ЄІАС.Net. 

У 2019 році впроваджена ще одна новація в нашій роботі - інститут кар’єрного радника. Нових клієнтів в усіх центрах і філіях тепер зустрічають реєстратори, а комплексний індивідуальний супровід безробітного до працевлаштування здійснює кар’єрний радник. Такі важливі зміни в алгоритмі нашої роботи допомогли зробити процес працевлаштування більш оперативним: майже дві третини відвідувачів знаходять підходящу роботу впродовж першого тижня після звернення. А чисельність безробітних, котрі тривалий час не можуть влаштуватись,  скорочується.

З року в рік Служба зайнятості шукає нові й нові ефективні методи співпраці з соціальними партнерами. Співпраця з сільськими і селищними радами була напрацьована ще до початку реформи децентралізації. Служба була ініціатором запровадження так званої «паспортизації» населених пунктів: спільно з сільськими головами формувався паспорт сільської ради, який містив у собі систему даних про населення в розрізі категорій, інфраструктури і місцевих роботодавців. Така налагоджена взаємодія допомагала максимально конкретно формувати локальні програми зайнятості, прогнозувати зміни на ринку праці та вирішувати ряд практичних питань.

Позитивний досвід співпраці з сільськими радами ми трансформували в роботу з об’єднаними територіальними громадами. Центри зайнятості за результатами досягнутих домовленостей з керівниками громад, проводять виїзні прийоми у старостатах чи сільрадах, які увійшли до складу об’єднаних громад. Щомісяця на виїздах у громади фахівці служби зайнятості надають близько 600 інформаційно-консультаційних послуг з пошуку роботи.

А торік в 46 громадах Житомирщини Служба зайнятості провела дні кар’єри під назвою «Озвуч талант громаді», що символічно складається в абревіатуру «ОТГ». Заходи започатковані аби допомогти як учнівській молоді, так і жителям громади розкрити свої здібності і в майбутньому успішно самореалізуватись. Загалом упродовж червня – листопада у наших днях кар’єри взяли участь близько 7600 земляків.

Нові форми взаємовигідної співпраці запроваджені і з роботодавцями. Обласна служба зайнятості ініціювала проведення престурів на перспективні підприємства розповісти жителям області про успішні підприємства і показати гідну альтернативу закордонному працевлаштуванню. У першу чергу, завітали на ті підприємства, які збільшують штатну чисельність, тобто є потенційними партнерами служби зайнятості у працевлаштуванні безробітних: житомирський завод «Кромберг енд Шуберт», черняхівське металообробне підприємство «Даніко», «Бердичівська фабрика одягу», «Біомедскло та інші.

Наш підсумок діяльності за 2019 рік – це забезпечення роботою майже 34300 жителів області.  Понад 4300 безробітних з допомогою служби зайнятості пройшли перенавчання або підвищили кваліфікацію для отримання роботи, майже 2800 жителів області були зайняті на тимчасових роботах, а 34 клієнти служби розпочали власний бізнес завдяки отриманій виплаті допомоги з  безробіття одноразово.

Служба продовжує вдосконалюватись. З січня 2020 року в усіх центрах і філіях запрацювали консультанти роботодавців, основне завдання яких – найширше залучення до продуктивного партнерства. Окрема увага приділятиметься обслуговуванню великих підприємств, а наші фахівці будуть спеціалізуватися на особливостях галузей економіки, в яких вони функціонують.

Безперечно, найбільше надбання служби – це колектив, професійна і досвідчена команда. Це близько 450 працівників, які віддані своїй справі і створюють імідж нашої служби. Середній вік спеціалістів – 44 роки. Окремо хотіла б відзначити 14 наших колег, які працюють з першого дня створення служби:

  • це нинішні керівники центрів і філій – Віктор Сербін у Новограді-Волинському, Наталія Харакоз у Коростені, Петро Бубенко та Інна Дереновська в Олевську, Валентина Можаровська в Лугинах.
  • це керівники відділів в обласному центрі зайнятості – Лариса Барчук і Людмила Шилюк
  • це керівники відділів та фахівці різного рівня у містах і районах: Алла Вакуленко у Житомирі, Валентина Якухно в Коростені, Тетяна Вольська в Олевську, Наталія Воробйова в Романові, Наталія Гаврикова та Ніна Шащук у Новограді-Волинському, Тетяна Панащенко у Ружині.

Слова подяки хочу адресувати також ветеранам служби зайнятості, які впродовж багатьох років докладали чимало власних зусиль для відшліфування її роботи та розвитку.

Колектив Житомирської служби зайнятості і на рівні держави знають як високопрофесійну, творчу, досвідчену команду. Недарма саме Житомирщині знову випала нагода стати пілотною областю з випробування вдосконалених методів роботи із вразливими верствами населення, зокрема учасниками бойових дій, внутрішньо переміщеними особами, безробітними без професії та досвіду роботи і т.і. Апробуються нові методи у Бердичівському і Новоград-Волинському  міських центрах зайнятості та Малинській міській і Черняхівській районній філії обласного центру зайнятості.

Таким чином, служба зайнятості доводить: сьогодні вона – не «біржа праці», не «виплатна каса», а сервісна служба, яка є містком між тими, хто пропонує роботу й тими, хто її шукає.

Я щиро зичу всім ветеранам обласної служби зайнятості - здоров'я, миру, злагоди та добробуту родинам! Нинішнім працівникам побажаю принциповості та відповідальності у повсякденній роботі, наснаги й успіхів у всіх починаннях! І нехай черговий день народження нашої служби стане не лише визнанням заслуг, а й продовженням нових добрих справ!

Галина Корінна, директор Житомирського обласного центру зайнятості,

Заслужений працівник соціальної сфери України,

кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня