07.02.2024 | 09:11

6 лютого в обласному центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему: «Працевлаштування та професійне вдосконалення осіб, звільнених за станом здоров’я з органів МВС України та членів сімей постраждалих».

Мета зустрічі представників підрозділів МВС в Житомирській області з керівництвом обласної служби зайнятості – напрацювати спільний план дій задля ефективної допомоги в адаптації на ринку праці колишніх працівників органів МВС, які були звільнені зі служби за станом здоров’я після безпосередньої участі у бойових діях або здійснення інших заходів з національної безпеки і оборони та стримування збройної агресії рф.

Директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна акцентувала, що служба зайнятості на нинішньому етапі свого розвитку має достатній арсенал послуг і інструментів аби допомогти кожній людині знайти її траєкторію професійного розвитку. В першу чергу, через працевлаштування, залучення до підприємництва та отримання нових навичок.

«Ми добре розуміємо, що найкраща реабілітація для воїна – це зайнятість з гідною оплатою праці. Служба зайнятості пропонує сьогодні кілька способів для досягнення цієї цілі: безкоштовне навчання актуальним професіям і спеціальностям на базі власної мережі центрів профтехосвіти, навчання за ваучером – у закладах освіти, супровід у працевлаштуванні та гранти для створення або розвитку бізнесу. Ми готові простягнути руку допомоги кожному воїну, хто буде демобілізований» - сказала Галина Корінна.

Вона зазначила, що з початку війни служба зайнятості посприяла у працевлаштуванні близько 23000 жителів області, організувала профнавчання для понад 3300 людей, з них 630 – з допомогою ваучерів, видала понад 640 мікрогрантів і грантів на загальну суму 155 млн грн.    

Під час обговорення місцеві представники Нацгвардії, Нацполіції, Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби та ДСНС узгодили зі службою зайнятості практичний і зрозумілий алгоритм спільних дій: працівників, які звільнятимуться за станом здоров’я, а також членів сімей постраждалих інформуватимуть про послуги, анкетуватимуть та будуть скеровувати до служби зайнятості.

У кожному з підрозділів буде визначений відповідальний фахівець для координації роботи та обміну даними з партнерами. Окрім того, у підрозділах МВС будуть створені інформаційні куточки з роздатковим матеріалом від служби зайнятості для самостійного опрацювання відвідувачами.