29.02.2024 | 10:13

28 лютого обласна служба зайнятості презентувала свої послуги і можливості територіальним громадам Коростишівщини і Брусилівщини. Зустріч у форматі круглого столу відбулася у Коростишівський відділ Житомирської філії Житомирського ОЦЗ за участі директорки обласного центру зайнятості Galina Korinna, начальниці управління реалізації політики зайнятості Світлана Карпович, заступника голови Житомирської РДА В’ячеслава Авраменка, директора Житомирська філія Житомирського обласного центру зайнятості Ярослава Можара та її відокремлених відділів Юлії Куценко й Olexandr Drozd, секретаря Коростишівської міської ради Євгенія Защипаса, директорки центру надання соціальних послуг Брусилівської селищної ради Валентини Мазуренко та грантерів, які нині успішно розвивають власні бізнеси. Окрім того, на онлайн зв’язку були представники усіх старостатів об’єднаних громад.

«Служба зайнятості сьогодні має всі можливості, щоб допомогти і громадам, і людям максимально адаптуватися до ситуації в країні. Гранти на розвиток бізнесу – для людей з підприємницькими ідеями; ваучери для перекваліфікації й професійного самовдосконалення – тим, хто готовий зростати і підвищувати власну цінність на ринку праці; компенсації фінансових витрат – працедавцям, які створюють робочі місця й надають роботу певним категоріям земляків; фінансування на виконання суспільно корисних робіт у містах і селах області – громадам, які мають можливість економити місцеві бюджети» - акцентувала увагу присутніх на початку зустрічі Галина Корінна.

Вона виразила занепокоєння, що лише половина зі створених ОТГ в області долучилась до «Армії відновлення» і користується вигідними для себе послугами. Адже види робіт, які можуть організовуватись в рамках проєкту, - це не лише обладнання укриттів, розбирання завалів чи відновлення зруйнованого обстрілами. Це і допомога армії, як плетіння маскувальних сіток чи заготівля дров, і турбота про незахищені верстви населення, як облаштування місць проживання для вимушених переселенців чи догляд за самотніми матерями, чиї сини зараз воюють. Директорка закликала представників громад проаналізувати їхні потреби й активніше долучатись до співпраці зі службою зайнятості.

Керівники місцевих відділів служби зайнятості - Юлія Куценко й Олександр Дрозд – деталізували результати роботи щодо охоплення населення активними програмами зайнятості. Так, Коростишівський відділ видав вже 18 ваучерів на навчання, посприяв 14 жителям краю в отриманні державних грантів на власний бізнес та у співпраці з усіма територіальними громадами залучив до суспільно корисних робіт 25 безробітних. Брусилівський відділ, взаємодіючи з селищною радою, має вже 48 учасників «Армії відновлення», видав 5 ваучерів й допомагає з розвитком підприємництва 4 грантерам.

Три успішні на сьогодні підприємиці, які скористались мікрогрантами від єРобота для старту або ж підсилення діючого бізнесу, поділились своїми історіями. #Тетяна_Карасенко має студію вишивки у Коростишеві, де виготовляються шеврони, оздоблюється та ремонтується одяг на замовлення земляків. Вже забезпечила місцем праці двох землячок з числа безробітних, у березні приймає на роботу ще одну працівницю – переміщену українку. Анастасія Зубець у листопаді 2023 року відкрила у Брусилові центр дитячого розвитку KidsClubBrus, який на сьогодні відвідують вже 40 діток, зараз – у пошуку кваліфікованих педагогічних працівників. #Анна_Збінська, яка разом із родиною виростила на Брусилівщині лавандове поле, за кошти гранту закупила обладнання, меблі й витратні матеріали аби організувати повний цикл виробництва продукції із лаванди. Учасникам зустрічі вона презентувала окремі види своєї продукції: лавандовий валик, саше з квітів, соєву свічку з ефірною олією лаванди, мило та термальну воду. У найближчих планах – візьме двох працівників на роботу.

"Служба зайнятості готова кожному підставити своє плече і має на сьогодні достатньо можливостей для цього. Ми "даємо вудку", аби надалі люди змогли самостійно рибалити" - резюмувала зустріч директорка Галина Корінна.