13.05.2019 | 16:29

Сьогодні, 13 травня, під головуванням заступника голови Житомирської ОДА Ярослава Лагути відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Одне з питань, яке на ньому розглядали, – впровадження елементів  дуальної форми здобуття освіти у закладах вищої та професійної освіти області. Служба зайнятості, як посередник на ринку праці між замовниками кадрів і пошукачами роботи, однозначно підтримує таку форму навчання фахівців робітничих спеціальностей.

  • Головна перевага дуальної форми навчання – це те, що процес підготовки фахівця максимально наближений до запитів роботодавця. По закінченні такого навчання випускник одразу готовий до роботи, адже отримував практичні навики безпосередньо на майбутньому робочому місці – зазначила заступник директора обласного центру зайнятості Галина Корінна, виступаючи під час засідання.

Вона розповіла, що служба зайнятості сприяє навчальним закладам у впровадженні елементів дуальної освіти та дистанційного навчання, організує зустрічі з роботодавцями. Так, цьогоріч на замовлення підприємства «Даніко» (Черняхівський район) навчання з елементами дуальної освіти проходять токарі, а для потреб Житомирського вищого технологічного училища з подальшим працевлаштуванням навчається продавець продовольчих товарів.

Галина Корінна також наголосила, що на Житомирщині існує проблема нестачі кваліфікованих робітників за окремими професіями через   відсутність місцевої навчальної бази для їх підготовки. Це, зокрема, операторів лінії у виробництві харчової продукції (виробництво напоїв), водіїв навантажувача, слюсарів-сантехніків, слюсарів-електриків з ремонту електроустаткування та електромонтажників. У зв’язку з цим, обласна служба зайнятості звертається до управління освіти і науки ОДА з клопотанням посприяти в отриманні навчальними закладами ліцензій та свідоцтв про атестацію за вказаними професіями, а в разі відсутності державних стандартів професійно-технічної освіти – звернутись до Міністерства освіти і науки щодо їх розроблення.