20 січня в обласному центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему: «Служба зайнятості і роботодавці: розширення партнерства у 2017 році», участь у якому взяли керівники спільного представницького органу роботодавців Житомирської області, представники чотирьох галузевих департаментів і управлінь обласної державної адміністрації, керівники та менеджери з персоналу 12 найбільших підприємств Житомира, голова громадської організації «Українська асоціація молодих фермерів». Головна мета широкого зібрання – презентація новітніх послуг державної служби зайнятості та напрацювання спільних пропозицій до Міністерства соціальної політики України, народних депутатів України від Житомирської області щодо прийняття необхідних змін до законодавства у сфері зайнятості.
Розпочинаючи зібрання, виконувач обов’язків директора обласного центру зайнятості Віктор Зубрицький повідомив, що наразі державна служба зайнятості проходить етап свого реформування, змінюється її структура, покращуються сервіси надання послуг, а для більш ефективного регулювання процесів на ринку праці має оновитися ще й законодавство. Проект таких змін до основних законів у сфері зайнятості вже розроблений, триває його обговорення з усіма суб’єктами ринку праці. Він деталізував окремі зміни, які стосуватимуться саме роботодавців. Так, пропонуються різні види фінансової підтримки тих роботодавців, які працевлаштовуватимуть квотні категорії безробітних з гарантією зайнятості впродовж певного часу або на нові робочі місця: передбачаються компенсації від 30 до 100% розміру зарплати таких працівників. Найбільше матеріальне заохочення матимуть ті роботодавці, які забезпечать роботою дітей-сиріт, інвалідів та учасників бойових дій.
Заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева презентувала учасникам круглого столу Інтернет-сервіси державної служби зайнятості, які запроваджені з початку цього року. На веб-порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua для пошукачів роботи реалізована можливість попереднього запису для відвідування центрів зайнятості. Відтепер будь-який користувач Інтернету за допомогою нового сервісу має змогу самостійно обрати день та час індивідуального прийому фахівцем будь-якого центру зайнятості. Також запрацював «Електронний кабінет роботодавця» - це персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, працювати в якому він може з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Він має змогу переглянути історію направлень центром зайнятості працівників, виконання договорів на громадські та роботи тимчасового характеру, звіти форм 3ПН, 4ПН, 1ПА, які подаються до центру зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, тематику семінарів для роботодавців та ін.
Керівник відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Тетяна Кравчук розповіла про новітні форми роботи служби – підготовку відеорезюме і відеовакансій з подальшим широким розповсюдженням на офіційному веб-сайті та сторінках у соцмережах, залучення безробітних до онлайн-курсів, випуск освітнього анімаційного серіалу "Пошук роботи" та створення всеукраїнського кадрового резерву.
Представники роботодавців, присутні на заході, активно долучилися до обговорення необхідності змін, які б сприяли ефективнішому задоволенню їх кадрових потреб. Основні побажання – переорієнтувати систему профтехосвіти під конкретні запити підприємств, привести матеріальну базу навчальних закладів до вимог сьогодення, налагодити тісний зв'язок усіх держструктур, які визначають держзамовлення на підготовку фахівців, активно пропагувати серед молоді робітничі професії. Проте такі заходи покажуть свою дієвість лише через кілька років від їх запровадження, а роботодавці вже зараз мають великі проблеми з добором кадрів. Деякі підприємства, як-то панчішна фабрика «Україна», налагодила систему підготовки потрібних фахівців – помічників майстра – безпосередньо на виробництві, іншим роботодавцям було запропоновано користуватись послугами з профнавчання державної служби зайнятості: в системі служби по всій країні діють 11 центрів профтехосвіти, сучасно оснащених й орієнтованих на підготовку дорослого населення. Також є можливість готувати фахівців з числа безробітних безпосередньо на робочих місцях за кошти страхового фонду на випадок безробіття. Торік, приміром, відповідно до запитів роботодавців професійне навчання проходили 4,5 тис. безробітних, майже 98% з яких були працевлаштовані.
Усі учасники круглого столу були одностайні: потрібне невідкладне реформування механізмів регулювання ринку праці та запровадження дієвих заходів для стимулювання зайнятості населення.