09.02.2017 | 17:24

9 лютого в обласному центрі зайнятості за ініціативи управління освіти Житомирської міської ради відбувся семінар для соціальних педагогів та психологів загальноосвітніх навчальних закладів міста на тему «Соціально-психологічний супровід професійного самовизначення української молоді».

Відкриваючи захід, директор обласного центру зайнятості Галина Корінна наголосила на важливості активної співпраці зі школами в напрямку професійної орієнтації молоді. Вона проаналізувала стан ринку праці області, зауваживши про потреби роботодавців у працівниках робітничих професій.

Методист навчально-методичного центру міського управління освіти Наталія Шикирава закцентувала увагу на важливості професійного самовизначення учнів. Вказала, що допомога фахівців служби зайнятості у проведенні профорієнтаційної роботи суттєво допоможе соціально-психологічним службам загальноосвітніх навчальних закладів здійснювати супровід професійного самовизначення школярів.

Соціальний педагог Житомирського екологічного ліцею №24 Альона Васюхно поділилась досвідом проведення профорієнтаційної роботи з молодшими школярами, провела з педагогами вправу, яку доцільно було б використовувати в даній роботі. Вчитель школи №28 Алла Бамбуза зазначила, що обґрунтований вибір професії передбачає врахування інтересів, нахилів і здібностей того, хто обирає, а також потреби ринку праці в кадрах, провела з учасниками семінару вправу «Професії, яких потребує ринок праці області».

Вікторія Прус, заступник начальника відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості, презентувала форми профорієнтаційної роботи служби зайнятості для школярів, їх батьків та вчителів. Вона ознайомила учасників семінару з професіями, які будуть затребувані через 15-20 років. Наголосила на тому, що пошук роботи останнім часом дуже змінився, оскільки сучасні роботодавці потербують різнопланових фахівців і розраховують на те, що кандидат матиме десятки різноманітних вмінь. В.Прус поінформувала про поняття м’яких навичок (soft skills) та жорстких – спеціальних вузькопрофесійних навичок (hard skills), які не мають чіткої прив’язки до конкретної професії. До універсальних компетенцій (навичок) належать: тайм-менеджмет, комунікація, креативність, емпатія, командоутворення та наставництво, мистецтво ведення переговорів, медіа грамотність, івент-менеджмент, володіння рідною та іноземними мовами тощо. Також розповіла про розважально-освітній мультсеріал «Пошук роботи», створений в рамках соціального проекту «Кар’єра поколінь», ініційований студією пояснюючого відео «Синяя Лошадь» за підтримки Державної служби зайнятості та Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua).

Такі заходи дають наснагу на відкриття та апробацію нових підходів у роботі, розкривають можливості та ресурси служби зайнятості, які в результаті вплинуть на позитивний результат у соціально-психологічному супроводі професійного самовизначення молоді.