24.07.2024 | 16:44

Український молодіжний фонд у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерством молоді та спорту України і за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини, організував конкурсну програму «Кар’єрний старт. Програма молодіжної гарантії». Житомирська громада – одна з 29 майданчиків, де сьогодні, 24 липня, відбувся на базі ЦПТО регіональний форум у рамках цієї Програми.

 Аби підтримати нашу молодь – випускників закладів професійно-технічної освіти, в підвищенні рівня її економічної самостійності, у т. ч. працевлаштуванні в умовах воєнного стану, зустрілися з ними представники місцевої влади, служби зайнятості, 10 роботодавців, які готові взяти до себе на роботу випускників без практичного досвіду, за умови їхньої перемоги у проєкті.

Начальниця управління реалізації політики зайнятості обласного центру зайнятості Світлана Карпович лаконічно ознайомила учасників форуму із ситуацією на ринку праці в період воєнного часу, зазначивши, що з початку року по області отримали послуги близько 12700 жителів області, чверть з яких – молодь. Зазначила, що найбільше потребують працівників – підприємства переробної промисловості (кожна четверта вакансія), а також сфера торгівлі, охорони здоров’я, транспорту та освіти. Окремо повідомила про запроваджені урядові програми з мікрокредитування «Власна справа» і «Гранти на створення або розвиток бізнесу для ветеранів та їх подружжя» та умови їх отримання, а також про офіси підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», що діють на базі Житомирська філія Житомирського обласного центру зайнятості і Звягельська філія Житомирського обласного центру зайнятості.

Під час презентації Програми і спілкування, молоді люди почули для себе важливі слова підтримки і поради від поважних гостей – бути соціально активними, обов’язково долучатися до цікавих проєктів, не боятися змін, опановувати нові напрями діяльності та підкріплювали це власними прикладами   свого кар’єрного зростання.

За рахунок гранту передбачається працевлаштування молодих людей, менторська підтримка із можливістю продовження роботи на підприємстві, в установі чи компанії, залучення до корпоративної культури тощо. Тривалість проєкту не більше 3 місяців, з яких 2-3 місяці – працевлаштування учасників.