23.01.2017 | 13:21

У Володарсько-Волинському районному центрі зайнятості відбулося засідання з керівниками ринкоутворюючих підприємств району за участю соціальних партнерів на тему «Напрями покращення співпраці із роботодавцями та соціальними партнерами». Серед запрошених були помічник народного депутата та керівник апарату Хорошівської райдержадміністрації Ігор Ткач, заступник голови районної ради Лілія Ковальчук, головний спеціаліст з питань зайнятості Любов Гарматюк, 15 керівників підприємств і соціальних партнерів та представник засобів масової інформації.

На зустрічі директор центру зайнятості Микола Полюхович висвітлив основні результати проведеної роботи за 2016 рік та презентував весь перелік послуг, який надається службою зайнятості. Також було наголошено на тому, що пріоритетними засадами реформування служби є: задоволення потреб роботодавців шляхом посилення вимог до підбору претендентів та розширення співпраці з роботодавцями, як потенційними подавачами вакансій, з метою забезпечення їх зацікавленості в співпраці з центром зайнятості та оперативного укомплектування вакантних робочих місць. Заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Наталія Ткач висвітлила нові підходи в роботі щодо надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості та роботодавцям, впровадження пакету послуг для роботодавців, зокрема електронного сервісу, можливості отримання послуг служби та необхідної інформації без відвідування центрів зайнятості.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Світлана Ткаченко розказала про актуальні напрямки покращення взаємної співпраці служби зайнятості з роботодавцями, про забезпечення спрощення надання інформації про потребу у робочій силі та звітності. Особливу увагу звернула на участь роботодавців у забезпеченні зайнятості населення, про їх зобов’язання, права та обов’язки.

Провідний фахівець з профорієнтації Алла Фесенко розповіла про навчання в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості, за допомогою якого роботодавці можуть отримати висококваліфікованих працівників. Також звернула увагу на таку послугу як профвідбір на замовлення роботодавців, за допомогою якого задовольняються заявлені вимоги роботодавців шляхом посилення індивідуального підходу до підбору претендентів.

Головний спеціаліст з питань праці УПСЗН Любов Гарматюк висвітлила питання дотримання державних гарантій з оплати праці та сприяння легальній зайнятості населення.

Також роботодавцями було обговорено вплив підвищення розміру мінімальної заробітної плати на діяльність підприємств, можливість оптимізації чисельності їх працівників та ймовірність загроз вивільнення працівників. Роботодавці наголосили на тому, що нововведення щодо збільшення податків та необґрунтованого розміру штрафних санкцій ведуть до занепаду малого та середнього бізнесу. Їхніми пропозиціями є встановлення оптимального розміру податків, що сприятиме легалізації зайнятості. Керівники підприємств відмітили, що служба зайнятості завжди була і є помічником у вирішенні їхніх проблем, зокрема у підборі кадрів, в організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, у наданні оперативної інформації з питань зайнятості населення та діючого законодавства тощо.

* * *

З метою інформування про послуги служби зайнятості, розширення партнерських відносин з роботодавцями у Брусилівському районному центрі зайнятості відбулася зустріч з ринкоутворюючими підприємствами: ТОВ «Агрофірма «Брусилів», ТОВ «Вега Агро», ТОВ «Брусилівський маслозавод», Брусилівським РайСТ, ТОВ «Долинівське». Також взяли участь голова Брусилівської районної адміністрації Шишкрвський А.Л., голова районної ради Рафальська Н.А., начальник управління праці та соціального захисту населення Брусилівської РДА Майструк А. Г.

Директор центру Олександр Дрозд підбив підсумки діяльності районної служби зайнятості за 2016 рік та виділив позитивні зрушення в роботі: зросла кількість зареєстрованих вакансій на 28 %, кількість укомплектованих збільшилась на 30%, кількість роботодавців, які звернулися до служби зайнятості з метою укомплектування робочих місць збільшилась на 15%, а, отже і зріс рівень працевлаштування шукаючих роботу на 10,2% у порівнянні з минулим роком. Позитивними є показники щодо професійного навчання та працевлаштування після закінчення навчання.

Під час семінару роботодавцям презентовано послуги служби зайнятості. Особливо зосереджено увагу на можливостях підбору персоналу, професійного навчання, організації громадських та тимчасових робіт тощо. Також презентовано електронні послуги для роботодавців, що зменшить документообіг та заощадить час роботодавців.

Учасниками зібрання обговорені питання легалізації робочих місць та створення нових, розміри штрафів при недотриманні законодавства у сфері зайнятості. Наголошено про недопустимість виплати заробітної плати роботодавцями нижче встановленого розміру мінімальної заробітної плати, а саме 3200 грн. Також зазначено на нормах статті 31 ЗУ «Про оплату праці», відповідно до якої роботодавець повинен здійснювати доплату до рівня мінімальної заробітної плати.

Відбулася дискусія щодо запровадження нових змін у «Закон про зайнятість населення», надані пропозиції щодо визначення поняття «сезонного працівника» та його реєстрації у службі зайнятості, у зв’язку з тим, що район сільськогосподарський. Також було позитивно оцінено роботу районного центру зайнятості, як важливої соціальної структури для тих, хто втратив та шукає роботу.