27.01.2017 | 12:58

У Богунській районній раді відбулась зустріч соціальних партнерів та роботодавців, ініційована та організована Житомирським міським центром зайнятості.

Учасниками заходу стали соціальні партнери Житомирського міського центру зайнятості: представники управління держпраці в Житомирській області, Житомирської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Житомирській області, Житомирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради, голова ГО «Асоціація платників податків Житомирської області» Карпінський Г.І., який є головою ради директорів підприємств Богунського району та депутатом обласної ради, депутат Богунської районної ради Денисенко Т.Д. та керівники ринкоутворюючих підприємств Богунського району м. Житомира – представники різних видів економічної діяльності.

Головним питанням для розгляду стало обговорення законодавчих змін у сфері зайнятості, праці, оподаткування, пенсійного забезпечення та соціального захисту різних верств населення та визначення їх впливу на ринок праці, стабільну роботу підприємств, зайнятість житомирян. Такий формат заходу є особливо цікавим як роботодавцям, так і соціальним партнерам, адже «під одним дахом» зібрались різні структури та консультували присутніх із нагальних питань, накреслювали можливі шляхи

оптимізації у взаємодії.

Відкрила захід директор Житомирського міського центру зайнятості Сторожук В.Г., яка звернула увагу присутніх на законопроект щодо реформування державної служби зайнятості, яка має бути перетворена на орієнтовану (на чому наголошується розробниками) на клієнта сервісну службу із широким спектром послуг, навчанням під потреби економіки, застосуванням новітніх технологій та підходів. Також ініціюються зміни у сфері соціального страхування на випадок безробіття. Валентина Сторожук ознайомила присутніх із статистичними даними, що підбивають підсумок 2016 року, звернула увагу на наявний дисбаланс пропозиції та попиту місцевого ринку праці, наголосила на можливостях центру зайнятості, якими сьогодні користуються підприємства, установи, організації та місцеві жителі.

Окремо розглядались зміни трудового законодавства, що набрали чинності з 01.01.2017 року, зокрема детальніше розглядались аспекти відповідальності роботодавців в разі його порушення. З такими питаннями знайомила присутніх Молодковець І.А., (Управління держпраці в Житомирській області).

На обов’язковість сплати ЄСВ, наявні штрафні санкції та зміни в сфері оподаткування звернула увагу аудиторії Лялевич Л.С. – представник ЖОДПІ ГУ ДФС.

Цікавим для присутніх стало питання перспектив підвищення рівня пенсійного забезпечення та ознайомлення з новими формами обслуговування клієнтів ПФУ, яке порушила Лубякова О.М. (Житомирське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області).

А Денисенко Т.Д., яка представляла Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, зауважила на необхідності взаємодії всіх державних структур та роботодавців щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Якимів М.І., як керівник УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира, відзначив важливість отримання різних видів допомог місцевим населенням, зокрема зупинився на деяких упередженнях до отримання субсидій, що знижує рівень життя городян.

Вважаємо, що найважливішим висновком зустрічі можна вважати думку Карпінського Г.І., голови ГО «Асоціація платників податків Житомирської області», який сказав, що дуже важливо кожному займати активну життєву позицію і робити все можливе для того, щоб доносити власне бачення потреби необхідних змін, в тому числі і законодавчих, до владних структур, представників громадськості.

Щоб вивчити та узагальнити думку присутніх, міським центром зайнятості проводилось анкетування, за результатами якого видно, що 53% працедавців на постійній основі користуються послугами міського центру зайнятості; для 20% - спілкування із службою зайнятості є достатньо частим. Серед найбільш затребуваних послуг є підбір персоналу (67%), індивідуальні консультації (40%) та 20% користується активними заходами сприяння зайнятості (компенсація ЄСВ, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації майбутніх працівників тощо).

Важливою є думка роботодавців щодо пріоритетів у реформуванні служби зайнятості: 53% зазначають необхідність створення кадрового резерву пошукачів роботи та використання його роботодавцями; по 40 % вбачають потребу легалізації робочих місць шляхом використання інструментів активної політики зайнятості населення та впровадження електронного сервісу для забезпечення спрощення надання інформації чи звітності; 34% наголошують на необхідності внесення змін до чинного законодавства, що змінить страхові принципи виплати допомоги по безробіттю.

Аналізувався вплив підвищення розміру мінімальної заробітної плати на діяльність окремих підприємств. Із загального числа опитаних 47% заявили, що це оптимізує чисельність працівників, 34% вважають це способом посилення соціального захисту працівників і лише по 1 підприємству (на яких більше 100 працівників) бачать цьому перспективу збільшення об’єму робіт та чисельності працівників.

Пропозиції учасників заходу, їх бачення напрямів покращення співпраці обов’язково в узагальненому вигляді будуть направлені до регіонального центру зайнятості, що дозволить у подальшому врахувати думку всіх учасників ринку праці при складанні пріоритетних планів його розвитку.

* * *

За ініціативи Ємільчинського районного центру зайнятості відбулася зустріч з найбільшими ринкоутворюючими роботодавцями району.

У зустрічі також взяли участь голова райдержадміністрації, начальник управління агропромислового розвитку, начальник управління праці та соціального захисту населення, начальник управління Пенсійного фонду в районі, директор районного центру зайнятості.

Директор районного центру зайнятості В.Марчук доповів про стан безробіття в районі у 2016 році,

озвучив перспективи роботи служби зайнятості в нових умовах. В обговоренні взяли участь голова райдержадміністрації, начальник управління ПФУ, представники роботодавців.

За результатами зустрічі зроблено висновки, що можливого масового звільнення працюючих у зв'язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, а, відповідно, і різкого зростання безробіття у 2017 році поки що не очікується.

Також до відома роботодавців доведено інформацію про зміст послуг, які надаються службою зайнятості (можливість професійного навчання під замовлення роботодавців, організація тимчасових робіт, надання компенсації ЄСВ роботодавцям за працевлаштованих безробітних на новостворені робочі місця тощо).