03.01.2017 | 12:12

Сьогодні нашим співрозмовником буде молодий підприємець, учасник АТО з Новограда-Волинського Сукач Олександр Дмитрович, який перебував у 2015 році на обліку у Новоград-Волинському місцевому центрі зайнятості та отримав одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи.

-Олександр добрий день. Минуло понад рік як ви зайнялися підприємницькою діяльністю, чим Ви займаєтеся на даний час, які Ваші успіхи?

- На даний час я являюся мажоритарним власником та директором ТОВ "ЛЕҐАНС", також зареєстрований як фізична особа підприємець. ТОВ "ЛЕҐАНС" займається наданням освітніх послуг, а саме курсами іноземних мов, серед яких англійська, польська та німецька. Також товариство надає послуги з перекладу документів. За досить короткий термін своєї діяльності компанія стала справжнім брендом у нашому місті. Вже працює дві філії у центрі Новограда-Волинського та в районі "Болгарбуду". Навчається близько двохсот дітей та дорослих. По Україні на даний час в освітніх закладах широко впроваджується вивчення іноземних мов, в тому числі й англійської, але у громадян існує стійкий попит на отримання якісних знань, які на жаль державні заклади забезпечити не можуть. Надання якісних освітніх послуг, стало основним "секретом" успіху. Були застосовані передові освітні технології, найсучаснішу навчальну літературу, створено комфортні умови для слухачів. Також як фізична особа-підприємець, я працюю з міжнародною компанією CitySites, яка на даний час є лідируючим інтернет-проектом України в сегменті «Сайт міста» та об'єднує більше 100 міст в Україні. Так, я освоїв ще одну професію журналіста та редактора сайту Новограда-Волинського 04141.com.ua. Зважаючи на перспективи ринку ІТ, також став розробляти веб-сайти для компаній та державних органів. За три останніх місяці впроваджено у роботу 12 офіційних веб-сайтів сільських рад по Новоград-Волинському районі, сільські голови яких вже позитивно оцінили наявність власних інтернет-ресурсів. Крім, цього займаюся будівництвом.

-Чи не забагато для однієї людини, мабуть, у Вас вже сформувалася команда Ваших співробітників?

-Так, питання кадрів дуже актуальне. Дуже важко знайти фахового працівника, а тим більш утримати його. Але за даний час сформувалася дійсно професійна команда, яка працює по західному принципу управління. Зважаючи на мій досвід роботи у правоохоронній системі України, вирішив робити все навпаки, без авторитаризму. І не помилився, це стимулює людей до плідної праці. Участь у прийнятті рішень працівниками, робить їх більш лояльними до працедавця та сприяє єдиному командному духу. Кожна людина потребує шанобливого ставлення і вона його отримує.

- Хто Ви за освітою чи згодилися Вам здобуті професійні навики отримані в навчальних закладах?

- У 2002 році я закінчив Новоград-Волинський промислово-економічний технікум та отримав спеціальність технік газового господарства, знання отримані в технікумі допомагають займатися будівельною діяльністю. А в 2010 році закінчив з відзнакою Київський університет внутрішніх справ, за спеціальністю "Правознавство". Досвід юридичної та правоохоронної діяльності допомагає справлятися з усіма нагальними питаннями діяльності, взаємодії з контролюючими органами та веденням договірної роботи.

-З якими проблемами Ви зіткнулися під час відкриття Вашого бізнесу, яким чином Ви їх вирішували?

- Звичайно, що коштів отриманих у якості одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи не вистачало. Довелося шукати кошти з інших джерел: у друзів та інших осіб. Але це вже ризик попасти у залежність перед іншими та втратити усе. Була спроба "віджати" бізнес від людей, яких зовсім цього не очікував та довіряв, але з вказаною ситуацією справився. Отримав досвід та наперед почав прогнозувати подібні ситуації. Час започаткування власної справи у 2015 році був не дуже сприятливий, постійне коливання курсу долара США, підвищення цін на комунальні послуги. Нестабільність ситуації вносить свої корективи у бізнесі. Також є деякі питання до фіскальної служби, яка й понині працює як "каральний орган", хоча всі підприємці очікують, що дана служба все ж таки перейде на колію надання сервісних послуг.

-Що на Вашу думку посприяло б розвитку малого та середнього бізнесу в Новограді-Волинському та в Україні вцілому?

- Бізнес - як дитина, його треба народити, підняти та поставити на ноги і для цього необхідні сприятливі умови. По-перше, необхідно створити та закласти необхідні кошти для підтримки підприємців-початківців та діючих підприємств, банківська система України не забезпечує належного рівня кредитування. По-друге, постійна зміна чинного законодавства України і заміна "правил гри" не дає можливості спрогнозувати ситуацію у майбутньому та чітко спланувати свою роботу. По-третє, необхідно продовжувати мораторій на перевірки бізнесу, дати йому можливість "підняти голову", контролюючі та інші державні органи повинні сприяти, а не "карати". Підвищення рівня мінімальної заробітної плати у два рази, впершу чергу вдарить по малому бізнесу, який й так ледь жевріє. Повинна бути "прозора карта" розвитку, із заздалегідь прописаними ставками податків та зборів, як мінімум на 5 років наперед.

-Яку роль у Вашому житті відіграв Новоград-Волинський міський центр зайнятості?

- Новоград-Волинський центр зайнятості став місцем, яке кардинально змінило моє життя. Тут я отримав необхідні консультації від спеціалістів та вирішив не чекати на роботодавця, а стати їм самим. Загалом я задоволений роботою центру та вдячний спеціалістам, які мене супроводжували. Мені приємно, що я перший з атовців міста хто відкрив власну справу та успішно її розвиває. Кожен сам пише свою історію успіху, перші рядки у свою я вже вписав.

Джерело: http://www.04141.com.ua/article/1497176

30 грудня 2016 року