01.08.2017 | 15:17

31 липня з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначався напередодні, управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації спільно з ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» провели круглий стіл на тему: «Ні – трудовій експлуатації людей в Україні». Участь у заході взяли начальник управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації Світлана Гресь, голова ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» Ірина Бабенко, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська, заступник начальника відділу боротьби зі злочинами, пов’язаним з торгівлею людьми ГУНП в Житомирській області Назарій Ванільчук, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Житомирського обласного центру зайнятості населення Світлана Карпович та інші суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Основними формами торгівлі людьми є трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, торгівля людьми з метою вилучення органів. Постраждати від торгівлі людьми може кожен, незалежно від віку, статусу освіти та соціального статусу. Громадяни України, які їдуть за кордон, повинні пам’ятати декілька правил – нікому не віддавати свій паспорт, а влаштовуючись на роботу через фірми обов’язково перевіряти ліцензію на посередництво працевлаштування закордоном.

Як було зазначено, за 6 місяців 2017 року Національною поліцією встановлено та надано допомогу 156 потерпілим від злочинів у сфері торгівлі людьми. Найбільше серед потерпілих – жінок, 119. Також потерпілими від дій зловмисників стали 37 чоловіків і 12 дітей. У Житомирській області впродовж І півріччя 2017 року виявлено п`ять осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

З 2012 по 2017 рік 23 особи з Житомирщини отримали статус постраждалої особи від торгівлі людьми.

«Люди повинні знати про випадки торгівлі людьми і як себе вберегти. Ми маємо привертати увагу людей до цієї проблеми. У минулому році наше управління разом із гендерним центром проводили інформаційну акцію на автовокзалі, щоб підвищити обізнаність про ризики торгівлі людьми та упередити їх прояви», – зазначила Світлана Гресь.

Наталія Радушинська і Світлана Карпович під час своїх виступів зосередили увагу саме на трудової експлуатації та допомозі, яку можуть отримати постраждалі особи в центрах безоплатної вторинної правової допомоги і центрах зайнятості. Йшлося також про превентивну роботу з особами, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, щодо попередження трудової експлуатації; профілактику, виявлення та реагування на внутрішню торгівлю людьми з метою трудової експлуатації.

Довідково. Торгівля людьми – це злочин проти людини (Ст. 149 Кримінального кодексу України). За оцінкою Міжнародної організації з міграції (МОМ) понад 160 тис. українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.

Повідомити про факти торгівлі людьми, або звернутись по допомогу, якщо стали жертвою цього соціального явища, можна за телефоном національної «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 (безкоштовно з мобільних) або 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних).