На Житомирщині тривають виїзні зустрічі робочої групи обласної служби зайнятості з роботодавцями області. Заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева та начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Світлана Карпович цього разу відвідали підприємство з іноземними інвестиціями «Інко-фуд»,
що у
м. Бердичеві, та сільськогосподарське підприємство «Ружинське».
ТОВ «Інко-фуд Бердичів» з’явилося на ринку праці в м.Бердичеві у 2013 році. Основна його спеціалізація – переробка м’яса, виготовлення ковбасних виробів і м’ясних делікатесів. Впродовж свого функціонування у місті підприємство із самого початку активно співпрацює з Бердичівським міським центром зайнятості у питанні підбору потрібних працівників. Одним із перших в місті підприємство цього року вже встигло скористатися новою розробкою Державної служби зайнятості «Електронний кабінет роботодавця», зареєструвавшись, вже оцінили переваги використання у роботі електронного сервісу.
Наразі на виробництві задіяні 288 осіб, скорочення штату не планується. Підприємство пропонує комфортні умови праці на сучасному європейському обладнанні, стабільну заробітну плату, безкоштовне харчування, спецодяг. Оцінити умови роботи та прослідкувати увесь процес виробництва учасники зустрічі мали можливість під час інформативної екскурсії по підприємству.
Під час спілкування з директором підприємства Геннадієм Галицьким з’ясувалося, що основним питанням, що потребує вирішення є нестача висококваліфікованих працівників, які б мали бажання працювати і розвиватися. Як зауважив Геннадій Болеславович: «Навіть не кожен дипломований випускник вищого навчального закладу володіє необхідними практичними навичками і намірами їх отримати».
Впродовж минулого року підприємство подало 38 вакансій, 16 з яких було
укомплектовано. З початку 2017 року подано 16 вакансій. Під час зустрічі досягнуто домовленості на укладення семи договорів на стажування безробітних з подальшим працевлаштуванням.
Наступним фахівці обласної служби зайнятості відвідали сільськогосподарський виробничий кооператив «Ружинський», що у смт Ружин. Варто зазначити, що підприємство, котре спеціалізується на рослинництві і тваринництві, цього року відзначатиме 95-річчя з дня заснування. Сьогодні це потужне виробництво, яке широко застосовує найновіші європейські технології та інновації у своїй діяльності. Голова правління кооперативу Олександр Колібаба розповів про потужності виробництва, про сучасне устаткування та плани на майбутнє. Кооператив вже закупив обладнання для запуску виробництва органічної продукції. Впродовж своєї діяльності широко користується послугами Ружинського районного центру зайнятості.
Наразі на підприємстві працює 142 особи, з початку цього року за сприяння служби зайнятості вже працевлаштовано п’ять колишніх безробітних. Двоє осіб працюють на тимчасових роботах. Олександр Феодосійович також висловив занепокоєння, щодо того, що молодь не має бажання працювати на селі. А роботодавець в свою чергу пропонує лише офіційне працевлаштування, надають житло,
харчування, стабільну заробітну плату.
Наостінок відбулася робоча зустріч з головою Мовчанівської сільської ради Василем Чернявським. Це одна із найбільших сільських рад у Ружинському районі, на її території проживає більше тисячі осіб. Василь Іванович подякував за плідну співпрацю з районним центром зайнятості в особі директора Володимира Бондарчука. Як зазначив Василь Чернявський неможливо переоцінити користь, яку приносить у роботі паспортизація, запроваджена обласною службою зайнятості. Адже сьогодні це той інструмент, який дозволяє щодня оперувати актуальними даними та оперативно вирішувати питання зайнятості місцевого населення. Особливо активно на території сільської ради використовують громадські роботи. Також поза увагою не залишилися питання працевлаштування молоді та підготовки робітників за сприяння центру зайнятості.