23.02.2016 | 14:23

Нещодавно закінчився захист бізнес-планів учасників програми підтримки мікропідприємництва внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад у Житомирській області за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні IOM Ukraine та UKAID у Житомирі та області.

У Програмі сприяння самозайнятості (бізнесу) взяли участь 203 учасника, серед яких 80% - внутрішньо переміщені особи з Луганська, Донецька, Автономної Республіки Крим, а близько 20% - жителі Житомира та Житомирської області. Шість груп пройшли навчання в кінці 2015 року, ще дві – у січні цього році, а в лютому вже відбувся захист бізнес-планів учасників.

Зі 135 осіб, що брали участь у першій хвилі проекту, - 113 вдало захистили бізнес-плани й 87 вже отримали обладнання й інструменти для самозайнятості. Загальна сума міжнародної підтримки складає приблизно 2 мільйони гривень. Види підприємницької діяльності були різними: від послуг педикюру, манікюру, масажу – до будівельних послуг, швейної справи, послуг лікаря-фізіотерапевта.

Жанна Соловйова, голова правління Фонду громади Житомира, подякувала Житомирському обласному центру

зайнятості та директорам районних центрів зайнятості за співпрацю: «Нам необхідно було швидко знайти учасників програми, і в цьому нам допомогла служба зайнятості, за це їй велика вдячність, зокрема керівництву. Завдяки допомозі Житомирської обласної служби зайнятості ми змогли долучити до програми переселенців, які проживають в районах». Також пані Жанна додала, що слід врахувати і те, що в подальшому ці учасники зможуть заробляти гроші як для себе, так і створювати нові робочі місця, що дасть змогу влаштувати на роботу ще по кілька людей, тобто це хороша грошова інвестиція для Житомира та області.

Заступник директора обласного центру зайнятості Віктор Зубрицький наголосив: «Працевлаштування, допомога і адаптація на ринку праці передусім внутрішньо переміщених осіб – є одним з пріоритетів роботи служби зайнятості України, тому, коли ми отримали пропозицію співпраці від Фонду громади Житомира саме у цьому напрямку, - відразу відгукнулися і почали працювати».

На сьогодні така програма підтримки самозайнятості є актуальною, оскільки для служби зайнятості вирішення питань працевлаштування саме учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб – є одним з головних завдань. Тому Житомирська обласна служба зайнятості стала її співорганізатором від початку реалізації: надавала свої приміщення для тренінгів, спеціалісти центрів зайнятості проводили співбесіди з переміщеними співвітчизниками щодо залучення їх до даної програми, допомагали складати бізнес-плани. Фінал кількамісячної роботи – перспективний: люди отримують обладнання для втілення своїх намірів у життя, аби ефективніше соціалізуватися у нових громадах.