25 жовтня обласний центр зайнятості спільно з національним агроекологічним університетом провели масштабний захід для безробітних, студентів, школярів загальноосвітніх шкіл – День кар’єри/ProfitDay. В актовій залі університету зібралося близько 400 учасників, в т. ч. і представників 8 роботодавців – ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», ТОВ «Фешен груп», ДП «Грайф флексіблс Україна», ДП «Савсервис Карпати» філія у м. Житомир, Корпорація «Сварог Вест Груп», ТОВ «КОН БРІО», ТОВ «Сігнет Центр», ООО «АТБ-маркет», а також представників навчального закладу ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу і дизайну» і Житомирського професійного ліцею сфери послуг.
Впровадження ефективного механізму налагодження діалогу між роботодавцями та молоддю через проведення галузевих ярмарків вакансій та кар'єри, відкриття нових перспектив для реалізації спільних проектів – головна мета зустрічі.
Ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан підкреслив, що останні два роки багато заходів відбуваються такого направлення і така співпраця з роботодавцями має велику важливість та користь на благо Житомирщини, України. Він наголосив, що головне завдання навчальних закладів – готувати справжніх фахівців, які зможуть знайти достойне місце роботи.
Заступник директора обласного центру зайнятості Віктор Зубрицький поінформував про проблему безробіття серед молоді: більше тисячі випускників вищих навчальних закладів цьогоріч отримали статус безробітного, 246 – випускники професійно-технічних закладів, 60 – випускники середніх шкіл. Та, щоб у майбутньому мати трудову зайнятість, побажав учасникам бути уважними до презентації роботодавців та з користю для себе провести час.
Молодь дізналася від роботодавців про потреби ринку праці і професії, які будуть актуальними у найближчі 5 років, наявні вакансії, історії розвитку підприємств, умови праці. Навчальні заклади мали нагоду продемонструвати свої освітні можливості, провести майстер-класи, поінформувати про свої заклади, залучити абітурієнтів.
Аби активізувати потреби в самопізнанні, свідомому виборі професійного шляху школярі проходили психологічне обстеження за допомогою тестових методик. Фахівці відділу профорієнтації обласного центру зайнятості надали індивідуальну консультацію кожному: пояснили результати тестування, підібрали варіанти професій. Учні почули рекомендації з корекції слабких сторін, довідались де шукати необхідну інформацію про професію та навчальний заклад, що найбільш відповідає рівню школяра.
Яскравим доповненням заходу була демонстрація одягу з елементами національних мотивів, який власноруч пошили студенти Житомирського вищого професійного училища сервісу і дизайну.