У січні-липні 2016 року послугами центрів зайнятості області користувались 2255 демобілізованих військовослужбовців, з яких 918 звернулися за допомогою у працевлаштуванні у нинішньому році, решта 1337 – це минулорічні клієнти служби. Темпи працевлаштування воїнів АТО на Житомирщині цього року суттєво пожвавились: за сім місяців до роботи приступили 298 захисників території держави, що майже вдвічі більше, як в цілому у 2015 році – 161. Причому кожен третій з працевлаштованих цьогоріч воїнів (всього 98 осіб) новим місцем роботи обрав військову службу за контрактом у Збройних силах України.
В середньому роботу знаходить кожен восьмий демобілізований учасник АТО. На їх готовність приступити до роботи впливають як певні психологічні проблеми, що виникли після участі у бойових діях, так і відсутність вакансій з рівнем заробітної плати, який відповідав би рівню їхнього грошового забезпечення в період служби. Середній розмір оплати праці по області в розрахунку на вакансію у січні-червні складав близько 2000 грн. До того ж 80% усіх вакансій зосереджені у міських центрах зайнятості, а значна кількість наших земляків була мобілізована саме з сільської місцевості, де обмаль пропозицій роботи і подекуди відсутні самі працедавці. Найефективніше спрацювали цього року Брусилівський районний центр зайнятості (тут допомогли влаштуватись кожному третьому «атошнику»), Олевський центр зайнятості (працевлаштований кожен четвертий), Романівський та Житомирський центри зайнятості (став зайнятим кожен п’ятий колишній учасник АТО).
З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних даної категорії, у 2016 році 41 особа скористалася правом на проходження професійного навчання за направленням служби зайнятості. На період пошуку підходящої роботи, 65 демобілізованих учасників АТО брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, що дало їм можливість отримати додаткове матеріальне забезпечення. А дев’ятеро учасників АТО (мешканці Бердичівського (3 особи), Житомирського (2 особи), Новоград-Волинського, Коростишівського, Овруцького та Романівського районів) отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для втілення власної бізнес-ідеї.
Продовжують отримувати послуги служби зайнятості (за даними на 1 серпня 2016 року) 1361 військовослужбовець. Найбільше їхніх звернень зареєстровано у міських центрах зайнятості, зокрема – Житомирському (181), Бердичівському (157), а серед районних центрів зайнятості – в Овруцькому (73), Черняхівському (69), Коростишівському (64) та Андрушівському (63).
До відома, за час проведення АТО до центрів зайнятості Житомирської області у пошуках роботи звернулися 2560 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них 459 працевлаштовані.