Однією з важливих складових завдань служби зайнятості є робота з воїнами, демобілізованими з АТО. Спеціалісти Бердичівського міського центру зайнятості взяли участь у триденній міжнародній конференції «Кризова інтервенція. Взаємодія громадських організацій та державних установ щодо допомоги ветеранам, воїнам АТО та їх родинам», яка тривала з 15 по 17 липня в місті Бердичеві. Дана конференція є завершальним етапом Польсько-Українського проекту «Кризова інтервенція – підтримка неурядових громадських організацій в Україні, які працюють з воїнами АТО та їх родинами».
Реалізацією даного проекту займаються дві організації «Добра Воля» (Польща) та ГОЖОО «Воскресіння» (Україна). Проект є унікальним, адже він спрямований на реабілітацію та роботу з воїнами
АТО, демобілізованими, їх родинами та волонтерами.
За час дії проекту соціальними партнерами проведено колосальний обсяг робіт: проведено 100 індивідуальних тренінгів для бійців АТО (відповідно до програми «Рівний – рівному»). З бійцями працювали найкращі психологи з досвідом роботи, які підготовили 20 ветеранів та воїнів АТО до роботи; найкращі міжнародні майстри ВенДо провели два майстер класи з дружинами, матерями, волонтерами, в яких взяло участь 24 учасниці. Майстер-клас з ВенДо проходив вперше в Україні. (ВенДо – це метод самооборони, спрямований на запобігання психологічного та фізичного насильства над жінками). За час дії проекту сформовані групи підтримки для ветеранів, бійців АТО та їх родин.
Підбиттям підсумків проекту був триденний міжнародний семінар, в якому взяли участь волонтери зі всієї України та міжнародні і всеукраїнські експерти.
Учасників семінару привітала його організатор, голова ГОЖОО «Воскресіння» та керівник Волонтерського психолого-консультативного центру «Фенікс» Оксана Трибун. Вона наголосила, що така міжнародна конференція проходить в Україні вперше і, знаково, що вона відбувається саме у Бердичеві – місті з неповторною історією та культурними традиціями.
На проведення Міжнародної конференції приїхали учасники з таких міст України, як: Львів, Вінниця, Бережани, Київ, Тернопіль та інших, а також учасники з польського міста Краків. Слухачі могли ознайомитися з роботою соціального театру, до складу якого увійшли діти учасників АТО та діти-переселенці.
Сподіваємося, що ця співпраця, направлена на виконання спільного завдання, принесе свій результат і дасть змогу надати необхідну допомогу саме тим людям, які її потребують.