3 грудня голови територіальних громад області спільно з начальником Житомирської ОВА Віталієм Бунечком в рамках виїзної наради відвідали Житомирська філія Житомирського обласного центру зайнятості. Тут директорка обласного центру зайнятості Galina Korinna ознайомила їх із діяльністю офісу підтримки бізнесу «Зроблено в Україні» та презентувала результати дії активних програм сприяння зайнятості населення в період воєнного часу.
Галина Корінна розповіла, що служба зайнятості реалізує державну політику «Зроблено в Україні», яка спрямована на масштабування локального бізнесу і зростання вітчизняного виробництва. Тому на базі підрозділів служби у великих містах створюються офіси, в яких можна отримати вичерпну інформацію про всі державні і регіональні програми, які підтримують бізнес, а також проконсультуватись щодо розвитку підприємницької діяльності.
Житомирщина – у числі лідерів серед регіонів країни, де вже відкрито 4 такі офіси: у Житомирі, Звягелі, Коростені і Бердичеві. Безпосередньо консультації щодо програм підтримки бізнесу отримали понад 1200 жителів області, найбільше у Житомирі – близько 800. Така ж локація для бізнесу найближчим часом запрацює і в Малині.
За словами директорки, 2024-й – це рік розширення функціоналу служби зайнятості і збільшення можливостей для людей. Оскільки послуги поширюються практично на всіх громадян, які шукають роботу чи бажають її змінити, а не лише на зареєстрованих клієнтів.
Так, окрім працевлаштування понад 9700 жителів, служба зайнятості посприяла в отриманні грантів на розвиток бізнесу 504 підприємцям і 60 учасникам бойових дій або їх дружинам на загальну суму майже 150 млн грн. Для підвищення кваліфікації або здобуття актуальної нині професії чи спеціальності у закладах освіти видала 645 ваучерів загальною вартістю 11,2 млн грн. Залучила 2645 безробітних до суспільно корисних робіт в рамках проєкту «Армія відновлення» і виплатила їм зарплати на суму майже 23 млн грн. Галина Корінна назвала громади-лідери з організації таких робіт і подякувала усім за результативну співпрацю.
Також служба зайнятості компенсувала 46 роботодавцям, які облаштували робочі місця для 51 працівника з інвалідністю, близько 3 млн грн їхніх витрат, хоч фінансові можливості цієї програми – в рази більші. Тож керівниця обласної служби зайнятості закликала голів громад долучитись до інформування роботодавців на місцевому рівні аби збільшити кількість зайнятих людей з порушеннями здоров’я.