24 травня у Житомирська філія Житомирського обласного центру зайнятості відбулась зустріч із народними депутатами України Арсенієм Пушкаренком, Тетяною Грищенко, Ганною Лічман та Артемом Кунаєвим.
Директорка обласного центру зайнятості Galina Korinna презентувала парламентаріям діяльність служби в період воєнного стану та урядові програми, які користуються нині широким попитом у населення, зважаючи на ситуацію в країні.
«Державна служба зайнятості добре розуміє, що робота сьогодні – це також зброя, яка працює на підтримку економіки держави під час війни. Тож всі програми зараз спрямовані виключно на те, аби збільшувати число зайнятих людей, які своєю працею зміцнюють країну. Причому розраховані ці програми не лише на безпосередніх клієнтів служби – зареєстрованих безробітних і роботодавців, а й усіх інших земляків працездатного віку» - зазначила Галина Корінна.
Вона розповіла, що з початку великої війни в різний час запрацювали грантові програми для розвитку бізнесу, учасниками яких можуть стати як початківці у бізнесі, так і досвідчені підприємці. На сьогодні на Житомирщині вже 855 виданих мікрогрантів до 250 тис. грн за програмою «Власна справа» і 41 грантер з числа ветеранів або другого з їх подружжя, які отримали від 250 тис. до 1 млн грн. Загальна ж сума державних інвестицій у розвиток підприємництва області склала майже 223 млн грн.
Також за час активних військових дій служба зайнятості видала жителям Житомирщини 914 ваучерів для здобуття чи підвищення кваліфікації з актуальних на ринку праці професій і спеціальностей на загальну суму 14,4 млн грн.
А понад 2500 зареєстрованих безробітних були задіяні у суспільно корисних роботах в рамках проєкту «Армія відновлення», під час участі в яких заробили загалом близько 19 млн грн. Такі роботи цьогоріч організовувались у 39 територіальних громадах області.
Не дуже поширена поки на Житомирщині програма компенсації витрат роботодавцям за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. За 8 місяців дії програми тільки 5 роботодавців надали роботу людям з інвалідністю І чи ІІ групи, при цьому підлаштувавши під їх потреби робоче місце. А служба зайнятості відшкодувала таким роботодавцям вартість придбаного обладнання та інвентарю у сумі від 71 до 106,5 тис. грн. Галина Корінна звернулась до народних депутатів України за сприянням у спрощенні механізму надання такої компенсації, аби збільшити кількість учасників цієї програми.
У зустрічі також взяли участь голови громад, керівники установ області і роботодавці, керівники структурних підрозділів обласної служби зайнятості.