оп

З розвитком інформаційних технологій та різних нанотехнологій з’являються все більше нових цікавих професій.

ПЛАНУВАЛЬНИК РОЗУМНОГО МІСТА/УРБАНІСТ–ЕКОЛОГ-це проектувальник міст і їх інфраструктури з врахуванням новітніх технологій, у тому числі розвитку смарт-технологій (встановлення «розумного» дорожнього покриття з датчиками контролю стану дороги, а також «розумними» знаками, розміткою і системами відеоспостереження).

ПРОЕКТУВАЛЬНИК (ОПЕРАТОР) РОБОТІВ – фахівець, який проектує роботи і кіберпристрої різних типів (діагностичні роботи, роботи-хірурги, кіберпротези тощо).

ЮРИСТ В ОБЛАСТІ РОБОЕТИКИ – фахівець в області робоетики, який буде забезпечувати співіснування людей і роботів один з одним.

ЦИФРОВИЙ ЛІНГВІСТ – спеціаліст, який допоможе вибудувати спілкування між людиною і комп’ютером без втрати змісту, обробити текстову інформацію і зорієнтуватися в інформаційному потоці.

НАНОДІЄТОЛОГ/МОЛЕКУЛЯРНИЙ ДІЄТОЛОГ – розробляє індивідуальну схему харчування, виходячи з молекулярного складу їжі і результатів генетичного аналізу людини.

ТЕСТУВАЛЬНИК СМАРТ-СИСТЕМ – фахівець, який створює програмні та технологічні рішення, що дозволяють системам будинків і офісів реагувати на запити користувачів (системи управління «розумним» будинком).

КОСМІЧНИЙ ГІД – фахівець з безпечної і цікавої подорожі на орбіту Землі, володіє координатами тисяч супутників і космічних уламків, вибудовує космічні маршрути.

ВОДІЙ АВТОЛІТАКА – керує повітряним автомобілем за передбачуваною та керованою траєкторією.

ОПЕРАТОР БЕЗПІЛОТНОГО АПАРАТУ – спеціаліст, який керує автономним запрограмованим апаратом (роботом, дроном), які здійснюють розвідку, відстеження переміщення людей, тварин і техніки, постачає вантажі у важкодоступну місцевість, виконують зйомки потрібної місцевості тощо.

 

Існує думка, що наш відпочинок, лікування, професійна діяльність буде відбуватись здебільшого у віртуальних світах, що зумовлює появу нових професій:

Соціальний працівник з адаптації людей з особливими потребами за допомогою Інтернетуфахівець, що надає послуги з соціального супроводу/патронажу, соціальної адаптації, інтеграції, реінтеграції, соціальної та соціально-психологічної реабілітації, посередництва з метою вирішення конфліктних ситуацій, консультування за допомогою Інтернету.

МЕНЕДЖЕРИ АВАТАРІВ (від англ. “users picture” – зображення користувача) – спеціалісти, які будуть спостерігати та контролювати за правильною конфігурацією і роботою аватарів (комп’ютерні персонажі, які є індивідуальними інтерактивними помічниками).

АРХІТЕКТОР ВІРТУАЛЬНОЇ (ДОПОВНЕНОЇ) РЕАЛЬНОСТІ/ ДИЗАЙНЕР ВІРТУАЛЬНИХ СВІТІВ – фахівець, який створює уявну реальність, наповнює візуальними і звуковими ефектами за допомогою комп’ютерних систем для різних сфер.

УТИЛІЗАТОР ІНФОРМАЦІЇ – аналіз, відслідковування та знищення (утилізація) непотрібної особистої чи професійної інформації.

ОСОБИСТИЙ АНАЛІТИК/МЕНЕДЖЕР ВІРТУАЛЬНОГО ПРОСТОРУ – відслідковує, узагальнює, інтерпретує особисті дані клієнта (логіни, паролі, листи, повідомлення, on-line-профілі у соціальних мережах, чатах, форумах).

 

Збільшення чисельності населення планети зумовлює вичерпання природних ресурсів, що є передумовою появи нових професій:

ДЕРЖАВНИЙ КАДАСТРОВИЙ РЕЄСТРАТОР – упорядкувальник відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, оцінює їх, розподіляє між власниками й користувачами.

МАШИНІСТ-ОПЕРАТОР ДОЩУВАЛЬНИХ МАШИН ТА АГРЕГАТІВ І СИСТЕМ КРАПЛИННОГО ЗРОШЕННЯ, який відповідає за зволоження ґрунтів у зоні розвитку основної маси кореневої системи.

ПРОЕКТАНТ СИСТЕМИ РЕКУПЕРАЦІЇ – спеціаліст, який займається пошуком нових джерел енергії (потребуються знання енергетичних систем і навичок проектування).

СПЕЦІАЛІСТ З АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ розроблює джерела альтернативної енергетики.

АГРОПОНІК  - це фермери нової формації, які будуть фахівцями в агрономії, і в інженерії, які будуть впроваджувати нові технології в хмарочоси великих міст для вирощування і догляду рослин.

ІНЖЕНЕР З КЛІМАТОЛОГІЇ – фахівці-інженери, які допоможуть послабити чи, навіть, запобігти негативним наслідкам зміни клімату.

Відбуваються великі досягнення  науки і медицини, що зумовлюють збільшення тривалості життя і зростання чисельності населення, яке старіє і саме через це з’являються нові професії:

ВАЛЕОЛОГ – організовує здоровий спосіб життя, визначає оптимальні фізичні навантаження та системи харчування тощо.

ФАХІВЕЦЬ ЗІ СТВОРЕННЯМ ОРГАНІВ – «вирощування» живих частин тіла поза межами людського організму, які, в свою чергу, дозволить відмовитись від протезування та штучних органів.

БІОТЕХНОЛОГ – фахівець, який розробляє біологічно активні речовини і лікарські препарати у сферах медицини та сільського господарства.

НАНОМЕДИК – фахівець, що створює субатомні механізми – крихітні роботи, які будуть допомагати лікувати пацієнтів і проводити профілактичні обстеження; будуть розроблювати програмне та робо технічне забезпечення для лікувального та діагностичного обстеження.

ГЕНЕТИЧНИЙ КОНСУЛЬТАНТ – це фахівець, який програмує гени для лікування спадкових захворювань та генетичних проблем.