Швачка — це фахівець, який займається шиттям.

Мета праці швачки – це виготовлення виробів з різних тканин, тому цю професію можна віднести до класу «перетворювальних».

Знаряддя праці – це напівавтоматичне швейне устаткування, тому професія швачки відноситься до розділу професій машинно-ручної праці.

Обмежень за статтю та віком немає, але це професія переважно жіноча.

У процесі праці швачка підбирає необхідні номери швацьких голок та ниток для виконання різноманітних видів строчок, швів, заправляє нитки, регулює силу натиску лапки на тканину, розмір та частоту строчок для різних тканин, перевіряє їх кількість та якість у строчці, виконує паралельні, овальні, ламані та зигзагоподібні стібки на тканині, з’єднує деталі виробів з різних тканин за допомогою швів: накладних, подвійних, надстрочних тощо.

Основні вимоги:

  1. Професія швачки потребує розвиненого художнього смаку, розуміння художніх ефектів, наочно-образної уяви, схильності до творчості.
  2. Необхідна стійка увага, окрім того, для успішної роботи також необхідне постійне переключення чи розподіл уваги.
  3. Незважаючи на незначне фізичне навантаження, швачка повинна бути фізично витривалою. Усі операції виконуються у суворо лімітований час, тому вимагається висока психічна та фізична витривалість.
  4. Швидкий, регламентований темп праці вимагає таких якостей, як швидкодія, зібраність, спритність, витримка.
  5. Має бути розвинута тактильна чутливість, тому що їй необхідно розрізняти якість поверхні матеріалу, ступінь заглиблення голки у тканину, якість шва.
  6. Однією з важливих якостей є добрий окомір та просторова уява.
  7. Професійно важливою якістю є висококоординовані рухи.

Безумовною вимогою для швачки є суворе дотримання правил техніки безпеки!