За час проведення військових дій на сході країни до служби зайнятості з метою пошуку роботи почали звертатися їх учасники. Нині їх перебуває у Баранівському райцентрі зайнятості 13 осіб.

Це особлива категорія, якій приділяється особлива увага. Під час особистих прийомів та на різноманітних семінарах проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота, під час якої надається інформація про послуги служби зайнятості, актуальні на ринку праці професії та спеціальності, а також розширюється уявлення учасників АТО про шляхи успішної професійної адаптації в сучасних умовах.

Вкотре було проведено семінар з представниками інших структур району, які опікуються цією цільовою категорією. До участі було запрошено усіх 13 учасників АТО, які перебувають на обліку в службі зайнятості, начальника Управління праці та соціального захисту населення Баранівської РДА Миколу Ковбана та спеціаліста відділу містобудування, архітектури, земельних відносин та комунального майна Баранівської міської ради Наталію Сус. Також у семінарі взяли участь директор центру зайнятості  Олександр Загорський та спеціаліст з профорієнтації Тетяна Кравчук.

Микола Олександрович розповів присутнім про ті послуги, які надає Управління праці такій категорії населення, зокрема, навчання професіям, що є актуальними на ринку праці, про оздоровлення, придбання житла, вирішення питань з перевезення, про пільги на оплату комунальних послуг тощо.

Так в минулому році було надано можливість учасникам АТО навчатися на курсах водія. Таким чином, навчання пройшли 23 особи. В той же час оздоровилися лише 14 осіб із 230, які перебувають на обліку. Порушувалися й інші питання щодо покращення соціально-побутового стану демобілізованим військовослужбовцям.

Також фахівці звернули увагу на роботу громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus.org.ua», на яких усім охочим з числа цієї категорії надано безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня із циклу «Підприємництво». Було зазначено про переваги вивчення матеріалів таких курсів та підвищення своєї конкурентоздатності на ринку праці.

Разом з тим, доведено інформацію, що відповідно до укладеного Меморандуму про співробітництво  між державною службою зайнятості та ВМГО «Українська Студентська Спілка» з метою вдосконалення професійних навичок безробітних пропонується безкоштовне онлайн навчання англійській мові в рамках соціального проекту «Лінгва.Скілз» для зареєстрованих безробітних з числа учасників АТО та членів їхніх сімей.