11 і 12 червня у Баранівській міській об’єднаній територіальній громаді проходить дводенний семінар-тренінг на тему «Комунікативна гнучкість, управління спілкуванням та основи психологічної діагностики». Участь у ньому беруть фахівці обласного центру зайнятості та його Баранівської філії, спеціалісти місцевих органів соціального захисту населення та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Головне завдання – навчити надавачів соціальних послуг методам ефективної комунікації з членами малозабезпечених сімей і ВПО, які є потенційними кандидатами для участі в проекті «Рука допомоги».

По Баранівській громаді таких – понад 400 осіб, з яких 122 - внутрішньо переміщені. Учасники проекту «Рука допомоги» мають нагоду розпочати власну справу, отримуючи на це до 70 тис. грн позики від Світового банку.

 

Довідково

«Рука допомоги» – пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. В якості пілоту «Рука допомоги» вже діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року – також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.

Підтримку проекту отримали понад 2,4 тис українців. З них понад 1120 осіб з числа безробітних малозабезпечених та переселенців повернулися на ринок праці. Зокрема, у минулому році понад 650 осіб працевлаштовано, 408 осіб взяли участь в оплачуваних громадських роботах, а 62 - розпочали власний бізнес, скориставшись безвідсотковою фінансовою допомогою. Загальна сума наданої фінансової допомоги учасникам проекту становить понад 3,6 мільйони гривень.