В Україні в нинішніх кризових умовах гостро постала проблема легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Не є винятком і Радомишльський район, в тому числі Білокриницька селищна рада. Днями відбулося засідання з роботодавцями за головуванням першого заступника голови Радомишльської РДА В. Приймака, головного державного інспектора управління Держпраці у Житомирській області О.Севрука, Білокриницького селищного голови О.Генюти, представника Державної фіскальної служби в Житомирській області Н.Меренича, провідного юрисконсульта Радомишльського РЦЗ С.Сучок, головного спеціаліста УПСЗН Л.Борисенко.

 Присутнім роботодавцям було доведено інформацію про те, що у багатьох закладах громадського харчування району, згідно зі звітністю, працює одна людина, яка самотужки виконує роботу кухаря, бармена, офіціанта, посудомийки. У деяких взагалі немає офіційно найманих працівників, всю роботу виконують власники. В інших закладах – робітників більше, але отримують вони менше мінімально встановленої законодавством зарплатні. 

Було відмічено, що останнім часом набули розвитку нестандартні форми найму робочої сили, які знаходяться поза межами державного контролю та дозволяють роботодавцям уникати довгострокової відповідальності за працівника, використовуючи його працю як товар. Широко використовується така форма регулювання трудових відносин, як укладання цивільно-правових договорів між роботодавцем та найманим працівником, яка взагалі не регулюється чинним трудовим законодавством. Тому, оформлені таким чином працівники втрачають право на своєчасну та не нижче мінімальних гарантій заробітну плату, безпечні умови праці, можливість користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства.

Головним державним інспектором управління Держпраці у Житомирській області О.Севруком поінформовано керівників підприємств та приватних підприємців про зміни у Кодексі законів про працю, які набули чинності в 2018 році. Зокрема, про те, що відтепер за кожного виявленого «нелегального» працівника підприємці сплачуватимуть штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні — 111690 грн.), а за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі (37230грн.); за затримку виплати зарплати, більш як на один місяць – у трикратному розмірі (11169 грн.), інші порушення вимог трудового законодавства – в розмірі 1 мінімальної заробітної плати (3723 грн.).

Із кожним запрошеним роботодавцем було проведено роз'яснювальну бесіду, ознайомлено зі змінами до законодавства та запропоновано впорядкувати трудові відносини з найманими працівниками,  привести оплату праці у відповідність до чинного законодавства.

Провідним юрисконсультом Радомишльського РЦЗ С.Сучок було презентовано послуги роботодавцям, які надаються службою зайнятості, зокрема щодо можливості набуття майбутніми працівниками практичних навиків  роботи шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях, забезпечення додатковою робочою силою для виконання тимчасових робіт, відшкодування витрат зі сплати єдиного соціального внеску у разі працевлаштування безробітних з числа вразливих верств населення.