оп

Фахівці Олевської районної філії обласного центру зайнятості провели інформаційний семінар «Легальна зайнятість» за участю людей з інвалідністю та інспектора з праці виконавчого апарату міської ради М. Горпинича.

Було розкрито переваги легального працевлаштування, застереження шукачів роботи від шахрайства при працевлаштуванні, а також руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар’єрів, які виключають або обмежують участь людей з інвалідністю у повноцінній професійній діяльності.

Учасники заходу обговорили актуальність проблеми боротьби з виплатою заробітної плати у конвертах, а також спонукали присутніх усвідомити, що згода на «зарплату у конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання виплат, гарантованих державою, втрачає стаж, необхідний для нарахування пенсії, а також право на її перерахунок у подальшому. Інспектор з праці виконавчого апарату міської ради також навів безліч прикрих випадків після нелегального працевлаштування.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Житомирського ОЦЗ Н. Головенко розповіла запрошеним про стан ринку праці регіону, про послуги, які надає служба зайнятості, шляхи співпраці з роботодавцями, поради для пошуку роботи особам з обмеженими фізичними потребами.

Для учасників заходу провідний фахівець з профорієнтації Т. Корнєйчук надав  допомогу щодо побудови власної стратегії пошуку роботи, оцінки своїх можливостей на ринку праці.

Усі учасники мали можливість поставити питання та отримати кваліфіковані відповіді та індивідуальну консультацію.

В заході взяли участь 16 громадян, з них восьмеро – люди з інвалідністю.