У Бердичівському міському центрі зайнятості відбувся семінар для безробітних, в якому взяли участь спеціалісти Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Психолог центру Інна Уманець розповіла про працевлаштування шляхом патронату над дитиною.

 Слухачі дізналися, що в Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, в якій передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

     Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.  

    Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.     

   Для бажаючих отримати більш детальну інформацію було рекомендовано звернутись у Бердичівський районний центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді.