Сьогодні, 28 січня, для безробітних Овруцької районної філії обласного центру зайнятості відбувся семінар «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес». В умовах масового вивільнення працівників, одним із завдань фахівців з профорієнтації є інформування безробітних про можливість самозайнятості та отримання одноразової допомоги для заняття підприємницькою діяльністю.  

Спеціаліст служби зайнятості звернула увагу слухачів на те, що «…кожен бізнес розпочинається з бізнес-ідеї, тому невдалий вибір ідеї може призвести до втрати коштів, вкладених у бізнес».

З учасниками заходу відбулася дискусія щодо можливості зайнятості такими видами діяльності, як: бджільництво, рослинництво, сільський зелений туризм, тваринництво, овочівництво, землеробство, садівництво. Обговорювалися питання перспективи розвитку таких направлень в районі та що саме необхідно для його розвитку, а також що користується попитом.

 З метою виявлення особистісних рис, необхідних підприємцеві, фахівчиня   провела практичні вправи «Скляна банка» (було запропоновано згенерувати ідеї з використанням банки) та «Кроки клієнтів» (кожен отримав «соціальну роль» і робив крок уперед, якщо погоджувався із зачитаним твердженням).

По завершенню заходу вона наголосила на тому, що перш, ніж визначитися розпочинати власний бізнес, потрібно добре проаналізувати свої бажання, вміння, особистісні риси, перспективи розвитку і бути готовими до перешкод та труднощів.