До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми міськрайонні підрозділи обласної служби зайнятості провели ряд вебінарів та інформаційних онлайн семінарів з безробітними. Мета заходів – поінформувати шукачів роботи про небезпеку торгівлі людьми, ризики нелегальної трудової міграції для запобігання та уникнення можливої експлуатації чи насильницької праці.

Упродовж тижня тренінги, інформаційні семінари “Ризики нелегальної трудової міграції” та вебінари на тему “Запобігання торгівлі людьми” провели Новоград-Волинський, Коростенський і Житомирський міські центри зайнятості та Баранівська, Хорошівська, Малинська, Овруцька, Радомишльська і Черняхівська філії обласного центру зайнятості. Учасники онлайн зустрічей мали нагоду “озброїтись” необхідними знаннями для убезпечення себе в ризикованих ситуаціях, аби не стати жертвою торгівлі людьми. Вони поінформовані, що формами торгівлі людьми можуть бути трудова та сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, торгівля людьми з метою вилучення органів, вербування людей. Слухачі дізнались також про особливості безвізу, обмеження після скасування віз та правила безпечного перебування за кордоном.

Фахівці служби зайнятості мають необхідні знання та підготовку для проведення вищезгаданих заходів, адже неодноразово були учасниками різноманітних тренінгів, що проводились Жіночим інформаційно-консультативним центром (м. Житомир) та Бердичівською міською громадською молодіжною організацією. Також служба зайнятості постійно співпрацює з громадською організацією “Авенір” (м. Житомир), яка забезпечує службу зайнятості інформаційними матеріалами для ознайомлення клієнтів та проведення заходів.

 ГО “Авенір” нагадує про характерні ознаки торгівлі людьми:

• вас силою примушують працювати;

• вас примушують до сексуальної експлуатації;

• вас змушують жебракувати;

• вам не платять обіцяної заробітної плати;

• умови праці не відповідають обіцяним;

• у вас відібрали документи;

• вас насильно утримують;

• вам та вашій родині погрожують фізичною розправою.

Будьте обачними, бережіть себе!