В Овруцькій  районній філії Житомирського обласного центру зайнятості відбувся семінар з безробітними на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» . Захід організували напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня, з метою підвищення рівня обізнаності безробітних з цим феноменом.

Начальниця відділу активної підтримки безробітних Тетяна Коркушко розповіла присутнім про основні види експлуатації: примусова праця, залучення в боргову кабалу, усиновлення (удочеріння) в комерційних цілях, використання у військових конфліктах, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією. Разом з учасниками визначили характерні ознаки торгівлі людьми: обмеження свободи пересування, вилучення документів, відсутність вибору та можливості припинити роботу, погроза силою, невиплата обіцяної нагороди за роботу, залякування депортацією.

Слухачі дізналися про можливі шляхи вербування та категорії людей, які відносяться до групи ризику, також були ознайомлені із законодавством України з питань надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.