30.08.2016 | 15:07

Сьогодні, 30 серпня набувають чинності внесені на початку липня цього року зміни до Закону України «Про зайнятість населення», згідно з якими учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, віднесено до категорій осіб, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Відтепер роботодавець, який влаштував на нове робоче місце бійця АТО за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на два роки, гарантовано протягом року отримуватиме щомісячну компенсацію витрат у розмірі єдиного соціального внеску (це 22 відсотки виплаченої зарплати). Таке ж матеріальне заохочення матимуть і суб'єкти малого підприємництва за працевлаштування безробітних учасників бойових дій на нові робочі місця у визначених пріоритетних галузях економіки.

Ці законодавчі зміни – довгоочікувані для Житомирщини, адже за кількістю безробітних воїнів-захисників область – четверта в країні після Полтавської, Вінницької та Львівської. Зараз роботу в області знаходить в середньому кожен восьмий демобілізований учасник АТО. Запровадження фінансового заохочення мотивуватиме роботодавців більш охоче надавати місце праці колишнім бійцям.

До відома, у січні-липні 2016 року послугами центрів зайнятості області користувались 2255 демобілізованих військовослужбовців, з яких 918 звернулися за допомогою у працевлаштуванні у нинішньому році, решта 1337 – це минулорічні клієнти служби. До роботи приступили 298 захисників території держави, кожен третій з яких новим місцем роботи обрав військову службу за контрактом у Збройних силах України (всього 98 осіб).

Продовжують отримувати послуги служби зайнятості (за даними на 26 серпня 2016 року) 1431 військовослужбовець. Найбільше їхніх звернень зареєстровано у міських центрах зайнятості, зокрема – Житомирському (189), Бердичівському (169), а серед районних центрів зайнятості – в Овруцькому (81), Черняхівському (79), Коростишівському (70) та Андрушівському (62).