08.04.2021 | 09:35

За три місяці 2021 року роботодавці області подали до служби зайнятості для укомплектування 10300​ вакансій, що майже на чверть менше, як за цей час торік. Пропорційно (також на чверть) зменшилась цьогоріч і кількість працевлаштованих: нову роботу знайшли понад 6300 жителів області, які користувались послугами служби зайнятості. Конкуренція на зареєстрованому ринку праці області складає зараз 7 претендентів на одне вільне робоче місце, як і торік під впливом карантинних обмежень.

Ситуація на ринку праці Житомирщини залишається напруженою: як і в попередні місяці, кількість нових клієнтів, які реєструються для пошуку роботи, поки перевищує кількість працевлаштованих. Так, у березні підрозділи служби зайнятості в області щодня реєстрували в середньому по 119 безробітних, а роботу знаходили в середньому 113.

На початку квітня для понад 18000​ зареєстрованих в області безробітних служба зайнятості могла запропонувати трохи більше 2400​ легальних варіантів працевлаштування (рік тому це співвідношення було таким: 14600 безробітних і близько 2100 вакансій). За рік найсуттєвіше зросла кількість клієнтів у Житомирському міському центрі зайнятості (майже вдвічі), а також Баранівській, Радомишльській, Любарській та Олевській районних філіях (в 1,4 – 1,5 раза). І лише в Ємільчинській філії обласної служби зайнятості нині зареєстровано менше безробітних, як рік тому: на 90 осіб або 15%.

Проблеми з пошуком роботи найбільше відчутні на Баранівщині, Пулинщині, Попільнянщині, Хорошівщині, і Чуднівщині, де навантаження на одну вакансію складає в середньому 20-40 претендентів з числа зареєстрованих безробітних. Кращі шанси влаштуватись на роботу мають жителі Коростеня (конкуренція - 3 претенденти) та Житомирі і Новограда-Волинського (в середньому – по 4 претенденти).

#служба_зайнятості #ринок_праці #працевлаштування #робота