16.08.2021 | 18:53

Сьогодні, 16 серпня, розпочався візит на Житомирщину керівників обласних і міськрайонних центрів зайнятості Донецької та Луганської областей. В рамках проєкту ПРООН «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» вони вивчають успішні практики регіональних служб зайнятості задля можливості використання їх у своїй діяльності.

На Радомишльщині українським рушником та короваєм радо зустріли поважних гостей зі сходу України директорка Житомирського обласного центру зайнятості Galina Korinna, її заступниця Тетяна Касімцева та директорка Радомишльська районна філія Житомирського ОЦЗ Олена Кучерявенко. У своїх виступах керівники презентували колегам Житомирщину, її потенціал та особливості, ситуацію на ринку праці та форми співпраці з роботодавцями щодо наповнення банку вакансій і працевлаштування безробітних.

«Житомирщина – п’ята за площею область нашої країни з населенням майже мільйон двісті тисяч жителів. Це батьківщина Лесі Українки, Сергія Корольова і Святослава Ріхтера. Найбагатша за запасами лісових ресурсів, а також покладами титанової руди, кварциту і граніту. Край знаний відомими виробниками морозива, оригінальних комплектуючих до авто всесвітньо відомих марок BMW та Audi, органічною продукцією і панчішними виробами, дерево- і каменеобробними підприємствами. Загалом в області понад 18 тисяч роботодавців, з яких близько половини – юридичні особи. Значний вплив на соціально-економічний розвиток Житомирщини справляє близьке розташування до столиці, домінуюча аграрна сфера діяльності з її сезонністю та циклічністю, а також те, що область найбільше постраждала від аварії на ЧАЕС» - розповіла Галина Корінна.

Вона зазначила, що за сім місяців 2021 року послугами служби зайнятості в області скористались майже 59000 жителів і близько 12600 із них вдалось працевлаштувати. Інформували про вакансії 4200 роботодавців, які зареєстрували майже 18500​ пропозицій праці для безробітних. Зараз підрозділи служби зайнятості проводять тотальне відвідування роботодавців задля збільшення кола своїх партнерів і розширення бази вакансій.

Олена Кучерявенко поінформувала гостей про співпрацю з чотирма об’єднаними територіальними громадами, партнерство з провідними роботодавцями краю, а також участь служби зайнятості у розвитку малого підприємництва на Радомишльщині. З практикою багаторічної взаємодії роботодавця і служби зайнятості гості з Донеччини й Луганщини ознайомились на місцевому пивзаводі компанії «Перша приватна броварня», який цьогоріч вже запросив на роботу 39 зареєстрованих безробітних.

Перший день візиту делегації завершився відвідуванням історико-культурного комплексу «Замок Радомисль». В наступні дні гості побувають у Житомирському міському центрі зайнятості й Любарській районній філії та відвідають ще кілька підприємств.