21.01.2021 | 17:17

Як відомо, 28 грудня Кабінет Міністрів України затвердив постанову №1345, якою визначив граничну чисельність працівників ОДА та РДА. Згідно з оприлюдненими даними по Житомирській області вивільненню у зв’язку з оптимізацією структури підлягатимуть близько 800 працівників райдержадміністрацій. Для ринку праці області, який ще продовжує потерпати від «коронакризи», таке відчутне «поповнення» - справжній удар. Адже у порівнянні з минулим роком безробітних в області на чверть побільшало, а пропозицій роботи навпаки – стало на 20% менше. Конкуренція на ринку праці нині в середньому – 11 людей на вакантне робоче місце.

Така кількість вивільнюваних держслужбовців – виклик і для державної служби зайнятості, куди передусім вони звернуться для пошуку нової легальної роботи. Керуючись вимогами Закону України «Про зайнятість населення» та враховуючи досвід в організації роботи з вивільнюваними працівниками, служба зайнятості разом з органами влади на всіх рівнях готує комплекс заходів для мінімізації ризиків масового вивільнення держслужбовців. Упродовж місяця в усіх районах будуть проведені спільні зустрічі для відпрацювання стратегії подальших дій та проведення упереджувальної інформаційно-роз’яснювальної роботи з працівниками в режимі виїзних заходів або дистанційному форматі.

  • Як допомагатиме державна служба зайнятості?
  • Завдання служби зайнятості – забезпечити кар’єрний супровід кожному співробітникові, який підпадає під скорочення. Кожного клієнта буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.
  • Організуємо низку профорієнтаційних заходів, спеціальне діагностичне тестування. Кар’єрний радник спільно зі спеціалістом з профорієнтації індивідуально проконсультують кожного клієнта та нададуть відповіді на усі питання, пов’язані з наступним підбором роботи за результатами профорієнтаційної діагностики та профілювання.
  • Проведення підготовчих заходів дозволить скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших осіб на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін.
  • Після цього розпочнеться супровід у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних потреб клієнта.

Пошук роботи, організація професійного навчання, проведення тренінгів, підготовка особи до започаткування власного бізнесу буде проводитися із залученням усіх зацікавлених сторін: роботодавців, профспілок, та об’єднаних територіальних громад.

До відома, на початок 2021 року на Житомирщині було 17,9 тис. зареєстрованих безробітних (на початок 2020 року – 14,4 тис.) і 1,7 тис. вакансій (рік тому – 2,2 тис.)

#служба_зайнятості #РДА #вивільнення