08.11.2018 | 17:17

8 листопада у Житомирському обласному центрі зайнятості громадською організацією «Жіночий інформаційно-консультативний центр» був проведений тренінг на тему «Шляхи виявлення та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми». Учасниками тренінгу стали фахівці з профорієнтації обласного та міських центрів зайнятості, районних філій ОЦЗ.
Тренінг є реалізацією Жіночим інформаційно-консультативним центром проекту  «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». 

З вступним словом до учасників тренінгу звернулася Голова ГО ЖІКЦ  Ірина Бабенко, яка зауважила, що фахівці служби зайнятості – ті, до кого по допомогу у працевлаштуванні звертаються громадяни, котрі повертаються після роботи за кордоном, і завдання працівників центрів зайнятості – вчасно виявити та надати необхідну допомогу жертвам торгівлі людьми. З 2003 року на Житомирщині виявлено 239 осіб, які стали жертвами цього злочину, серед яких 29 осіб – діти до 18 років. На превеликий жаль, Україна наразі є країною походження, транзиту та призначення постраждалих від торгівлі людьми. 

Провела тренінг експерт з реінтеграції постраждалих осіб від торгівлі людьми ГО ЖІКЦ Марія Климчук. 

За час навчання учасники отримали знання про ознаки та види торгівлі людьми, норми законодавства України з протидії торгівлі людьми, способи виявлення постраждалих та методи співпраці з державними органами щодо надання допомоги жертвам торгівлі людьми, про безпечне працевлаштування та подорож закордон.

Опрацьовану інформацію фахівці використовуватимуть під час обслуговування клієнтів служби зайнятості, проведення семінарів та інших заходів з протидії торгівлі людьми для безробітних.