28.02.2017 | 18:57

28 лютого у Брусилівському районному центрі зайнятості відбувся круглий стіл «Проблеми соціального захисту та працевлаштування учасників АТО». До участі в обговоренні питань, що хвилюють демобілізованих військових, запросили заступника голови Брусилівської райдержадміністрації Олександра Ненюка, голову районної ради Ніну Рафальську, голову Брусилівської селищної ради Володимира Габанця, начальника Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Андрія Майструка, військового комісара Коростишівського ОМВК Дмитра Цомпеля, начальника Брусилівського бюро правової допомоги Юрія Ободзінського, керівника громадської організації «Атошник Брусилівського району» Андрія Ненюка, представників ринкоутворюючих підприємств району – «Агрофірма «Брусилів», «Вега Агро», «Файдал УА», «Брусвяна» та новоствореного підприємства «Папірус Плюс».

Директор Районного центру зайнятості Олександр Дрозд, представивши учасників засідання, окреслив ситуацію на ринку праці району та основні результати надання послуг служби учасникам АТО у минулому році. Так, у 2016 році до районного центру зайнятості було подано 398 пропозицій роботи від роботодавців, рівень укомплектування вакансій склав 97.5%. З початку цього року зареєстровано 71 вакансію, роботу знайшли 33 колишні безробітні. У пошуках роботи до районного центру зайнятості минулого року звернулися 54 демобілізовані учасники АТО, що майже у півтора рази більше, ніж у 2015 році, 12 з них працевлаштовано, в тому числі троє знайшли роботу після професійного навчання за сприяння служби зайнятості. На сьогодні на обліку як безробітні перебувають 19 осіб, які повернулися зі Сходу.

Тетяна Касімцева, заступник директора Житомирського обласного центру зайнятості в свою чергу зазначила, що до обласного центру зайнятості по допомогу у пошуках роботи звернулися понад 3 тисячі демобілізованих учасників АТО, 675 – працевлаштовано. Тетяна Володимирівна звернула увагу присутніх на те, що працевлаштування цієї категорії клієнтів служби зайнятості ускладнюється з деяких причин: важко проходить процес адаптації до мирного життя, не влаштовує рівень заробітної плати, не вистачає досвіду роботи чи наявних кваліфікаційних навичок.

Про соціальне партнерство установ району з центром зайнятості у вирішенні проблем осіб, що потребують додаткового соціального захисту, розповів заступник голови Брусилівської райдержадміністрації Олександр Ненюк. Олександр Олександрович поінформував учасників круглого столу про те, що між службою зайнятості та роботодавцями налагоджена співпраця у питанні надання вакансій, у районі активно працює комісія з легалізації праці. У грудні минулого року утворено Брусилівську ОТГ.

Про додаткові гарантії та пільги в питаннях соціального захисту учасникам АТО розповів начальник Управління праці та соціального захисту населення Андрій Майструк. Зокрема, Андрій Григорович повідомив, що у районі проживають 190 учасників АТО, 111 з яких мають статус учасника бойових дій. Він розповів про державні пільги, якими можуть скористатися ці особи та їх родини.

Голова районної ради Ніна Рафальська висвітлила ситуацію щодо надання послуг з психологічної та медичної реабілітації військових, які цього потребують.

Голова Брусилівської селищної ради Володимир Габанець розповів про забезпечення житлом демобілізованих учасників АТО в районі та повідомив про те, що невдовзі комунальна установа по обслуговуванню об’єктів комунальної власності проводитиме будівельні роботи, тому будуть створені нові робочі місця, куди власне запросили присутніх безробітних.

Скористатися наданням безкоштовної первинної та вторинної правової допомоги демобілізованих військових запросив начальник районного бюро Юрій Ободзінський.

На запитання, що сьогодні хвилюють військових, які повертаються з території проведення АТО, відповів військовий комісар Коростишівського ОМВК Дмитро Цомпель та усі запрошені представники влади та соціальні партнери. Зокрема, присутніх учасників АТО цікавила ситуація з надання пільг на перевезення, розмірів допомог.

Підсумовуючи засідання, присвячене обговоренню проблемних питань зайнятості та соціального захисту учасників подій на сході країни, варто зазначити, що обговорення, яке відбулося матиме позитивний результат, почуті проблеми та питання не лишаться поза увагою усіх тих, хто причетний до їх вирішення.

Одним із таких є питання надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності учасниці АТО Юлії К., яка має переконливий намір невдовзі відкрити власний магазин одягу.

Після участі у засіданні круглого столу заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева та директор районного центру зайнятості Олександр Дрозд відвідали одне з ринкоутворюючих підприємств «Файдал УА». Це українсько-німецьке підприємство з’явилося на ринку праці району понад 15 років тому, основний вид діяльності – виробництво лакофарбової продукції, грунтівок, шпаклівок, барвників, розчинників, антикорозійних засобів. Наразі на підприємстві працює 50 осіб, які забезпечені достойною заробітною платою. Основний професійний склад працюючих – це оператори водоемульсійних фарб, водії, технологи, підсобні виробники. У найближчій перспективі – розширення виробничих потужностей і як наслідок – створення нових робочих місць.