29.01.2018 | 15:34

Житомирський центр розвитку місцевого самоврядування ініціював зустріч з керівництвом обласного та міськрайцентрів зайнятості, аби обговорити актуальну нині проблему кадрової політики в об’єднаних територіальних громадах. Директор центру Василь Невмержицький повідомив, що тема розвитку людського потенціалу обрана для розроблення заходів на допомогу громадам у доборі якісних кадрів. Мета зустрічі – обговорити наявні вакансії у громадах та можливості служби зайнятості у їх заповненні якісними кадрами.

Експерт з децентралізації, який є куратором проекту центру з кадрової підтримки ОТГ, Сергій Романович відсутність кадрів у громадах назвав «шаленою проблемою». Люди з глибинки виїжджають на роботу у міста, за кордон. Центр розпочав дорадчі зустрічі з ректорами житомирських вишів, зі студентами аби заохотити їх до роботи у громадах. Адже, за його словами, громади сьогодні спроможні платити гідну зарплату. 

Директор обласного центру зайнятості Галина Корінна наголосила, що кадровий голод на ринку праці Житомирщини – це дійсно «катастрофічна проблема». 

- Служба зайнятості, стикаючись з цією проблемою щодня і розуміючи її глибинність, працює на попередження її наслідків. З ініціативи служби зайнятості восени минулого року відбувся обласний кар’єрний форум, де учасниками діалогу були і навчальні заклади, і керівники об’єднаних громад, і роботодавці. За результатами обговорення була підписана резолюція, тобто спільний план дій для мінімізації проблем на ринку праці. Також центри зайнятості спільно з сільськими й селищними радами провели соціальний зріз населення, який дає чітку картину про мотивацію до праці та перспективи зайнятості кожного жителя. Ми відмічаємо, що майже триста тисяч населення області працюють «в тіні». Тому головним завданням всіх територіальних громад має стати легалізація найманої праці, – зазначила Г.Корінна. 

Вона також акцентувала, що для привернення освічених та ініціативних кадрів громади мають забезпечити гідні умови, перш за все відповідний рівень зарплати. Адже нині середній заробіток, який пропонується у вакансіях, на рівні 4000 грн, тоді як середня зарплата по області – близько 6100 грн. 

Керівники Новоград-Волинського, Малинського міських та Баранівського, Овруцького, Коростишівського і Попільнянського районних центрів зайнятості розповіли про налагодження співпраці з місцевими громадами. Так, центр розвитку підприємництва, створений при Новоград-Волинському центрі зайнятості, здійснює виїзні консультативні заходи у старостати із залученням різних фахівців та експертів аби подолати «правовий нігілізм». Впроваджуються елементи рекрутингу для залучення кваліфікованих кадрів, проводяться ярмарки вакансій. Проблемними для заповнення у громадах є вакансії юристів, фахівців з архітектури, сімейного лікаря-терапевта, бухгалтерів, спеціаліста по проектному менеджменту та ін.

За результатами зустрічі установи домовились про підписання меморандуму про співпрацю, аби в подальшому сумісно організовувати просвітницькі заходи та сприяти розвитку громад.