оп
09.11.2018 | 17:40

Про це стало відомо сьогодні, 9 листопада, під час робочої зустрічі голови правління громадської спілки «Міжнародно-інтеграційний центр» Олени Бунякіної та її заступника Михайла Кумановського з керівництвом обласного центру зайнятості.

Міжнародно-інтеграційний центр, створений задля забезпечення захисту прав українських трудових мігрантів як на території України, так і за її межами, керуючись Стратегією державної міграційної політики України на період до 2025 року, проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо можливих ризиків, пов’язаних з незаконною зовнішньою трудовою міграцією, а також серед фірм-посередників з працевлаштування за кордоном щодо їхньої діяльності в рамках правового поля.

О.Бунякіна розповіла, що центр ініціює проведення таких широких зібрань у всіх регіонах країни, організуючи експертні дискусії з актуальних питань, пов’язаних з експортом робочої сили за кордон. Перший форум відбувся наприкінці жовтня у Львові, наступний запланований у Житомирі - орієнтовно у середині грудня. Керівник міжнародно-інтеграційного центру запропонувала обласному центру зайнятості спільно організувати такий захід, запросивши до участі широке коло громадськості та представників усіх сторін діалогу у цьому питанні.

Директор обласного центру зайнятості Галина Корінна, її заступник Тетяна Касімцева, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Сваітлана Карпович та завідувач сектору з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства Олександр Суховецький підтримали ідею проведення на Житомирщині форуму з трудової міграції й внесли пропозиції щодо ймовірних учасників та цільової аудиторії заходу.  

Тож до обговорення важливих питань, пов’язаних з трудовою міграцією, задля упередження ризиків потрапляння людей у шахрайські схеми під час працевлаштування за кордоном й запобігання нелегальній трудовій міграції, вирішено залучити: народних депутатів, керівництво області, представників 32 ліцензованих посередників з працевлаштування за кордоном, які провадять діяльність на території Житомирщини; фахівців Державної міграційної служби, Держпраці, Держпродспоживслужби; керівників структурних підрозділів обласної служби зайнятості, навчальних закладів і територіальних громад; представників правоохоронних органів.